Mieszkanie za remont?

Data publikacji: 16.06.2020 07:20
Autor: Izabela Mortas / Kategoria: Wiadomości z regionu
Zdjęcie ilustracyjne

Zdjęcie ilustracyjne
Fot. Anna Głąb / Radio Kielce

Sprzedaż kilku pustostanów i wprowadzenie pilotażowego programu „Mieszkanie za remont” to sposób Miejskiego Zarządu Budynków w Kielcach na zdobycie funduszy potrzebnych do zagospodarowania pustych lokali należących do miasta.

- W zasobach mieszkaniowych gminy Kielce, które są w zarządzie Miejskiego Zarządu Budynków znajduje się bardzo dużo wolnych, niezamieszkałych lokali - mówi Krzysztof Miernik, dyrektor MZB.

W zeszłym roku na początku lipca MZB dysponowało około 110 pustostanami. Obecnie jest ich prawie 150. Dyrektor dodaje, że są to mieszkania oczekujące na remont. Z powodu niewystarczających funduszy MZB nie może ich jednak przeprowadzić.

Lokale są jednak potrzebne - w tej chwili oczekuje na nie w Kielcach 1200 osób.

Krzysztof Miernik wyjaśnia, że jednym ze sposobów rozwiązania problemu ma być wprowadzenie pilotażowego programu „Mieszkanie za remont”.

- Chcemy z puli pustostanów przeznaczyć część do remontu we własnym zakresie i na własny koszt przez przyszłego najemcę. Procedura przejęcia lokalu i rozliczenie remontu zostałyby określone w zarządzeniu prezydenta - przybliża dyrektor.

Równolegle MZB proponuje w drodze przetargu sprzedaż kilku pustostanów. Taka transakcja pozwoliłaby pozyskać fundusze na remont tych lokali, które pozostają wolne. Na razie mowa o trzech pustostanach: dwóch przy ulicy Krakowskiej i jednym przy ulicy Winnickiej.

O tym czy program zostanie w Kielcach zrealizowany zdecydują radni podczas najbliższej czwartkowej sesji 18 czerwca.

Reklama