Miłośnicy literatury spotkali się w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach

Data publikacji: 01.08.2020 11:48
Autor: Kamil Król / Kategoria: Kultura
01.08.2020 Kielce. WDK. I Giełda Wydawnictw Świętokrzyskich „Z szacunkiem do książki”

01.08.2020 Kielce. WDK. I Giełda Wydawnictw Świętokrzyskich „Z szacunkiem do książki”
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

I Giełda Wydawnictw Świętokrzyskich „Z szacunkiem do książki” odbyła się dziś w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach. Odwiedzający mogli zabrać własne książki, by wymienić się z innymi, sprzedać lub zaprezentować szerszej publiczności.

Na stoisku Piotra Brysacza z Wydawnictwa Paśny Buriat można było nabyć wiele książek podróżniczych, a także przyrodniczych.

- To literatura faktu, a także literatura podróżnicza, jak to nazywam z prawej strony mapy, czyli ogólnie pojęty Wschód. To pokłosie moich zainteresowań, a także zainteresowań moich przyjaciół i znajomych. Tak narodziło się wydawnictwo. Posiadam również wiele książek przyrodniczych, pisanych przez polskich autorów. Opowiadają o ptakach, przyrodzie, o tym, jak funkcjonować w świecie. Takich pozycji jest na rynku niewiele - mówi.

Z kolei Andrzej Nyka z Księgarni Pod Zegarem oferuje książki dotyczących historii Ziemi Świętokrzyskiej.

- Mam m.in. książkę Chlebowskiego „Pozdrówcie Góry Świętokrzyskie” w bardzo atrakcyjnej cenie. Jest to najpełniejsza wersja, jak jest w tej chwili na rynku. Ponadto, listy z getta i oczywiście nasze nieśmiertelne legendy, które mówią o początkach tego terenu - wymienia.

Swoje dzieła prezentowali także poeci. Było wiele pozycji, których nie znajdziemy w księgarniach, czy bibliotekach. Organizatorzy zapowiadają już kolejne edycje.

Tagi do tego wpisu
Podobne wiadomości
Reklama