Minister Adamczyk w Sandomierzu. Most na Wiśle będzie przebudowany [OGLĄDAJ]

Data publikacji: 01.06.2021 11:40
Autor: Michał Kita / Kategoria: Wiadomości z regionu
01.06.2021. Sandomierz. Konfernecja ministra Andrzeja Adamczyka dotycząca przebudowy starego mostu na Wiśle w Sandomierzu

01.06.2021. Sandomierz. Konfernecja ministra Andrzeja Adamczyka dotycząca przebudowy starego mostu na Wiśle w Sandomierzu
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

W Sandomierzu odbyła się konferencja ministra infrastruktury Andrzeja Adamczyka dotycząca przebudowy starego mostu na Wiśle w Sandomierzu.

Konferencję transmitowaliśmy na żywo na radio.kielce.pl.

Jak informowaliśmy, przetarg na realizację inwestycji wygrała spółka Intop Tarnobrzeg, która wybuduje most za 68,8 mln złotych. Od decyzji komisji przetargowej nie było odwołań. Inwestycja będzie realizowana w systemie projektuj i buduj. Wykonawca w znacznej części rozbierze istniejący obiekt, wzmocni podpory i wybuduje nową konstrukcję, zbliżoną wizualnie do obecnej. Od podpisania umowy wykonawca będzie miał 34 miesiące na zrealizowanie inwestycji. Do jego zadań należeć będzie także przebudowa infrastruktury podziemnej i nadziemnej. Po zakończeniu inwestycji ruch odbywać się będzie dwoma mostami, po czterech pasach.

W 2011 roku w Sandomierzu powstał nowy most na Wiśle, równoległy do starego obiektu, jednak dwa lata później stary most został wyłączony z ruchu ze względu na zły stan techniczny.

Reklama