Minister Marlena Maląg z wizytą w regionie

Data publikacji: 11.06.2021 15:20
Autor: Michał Kita / Kategoria: Wiadomości z regionu
Na zdjęciu: Marlena Maląg - minister rodzin i polityki społecznej

Na zdjęciu: Marlena Maląg - minister rodzin i polityki społecznej
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

W poniedziałek, 14 czerwca Marlena Maląg minister rodziny i polityki społecznej odwiedzi województwo świętokrzyskie.

Wizyta będzie miała związek z wręczeniem promes dla gmin na budowę domów samopomocy społecznej. Szefowa resortu rodziny odwiedzi między innymi Starachowice, Kunów i Opatów.

Marlena Maląg weźmie udział także w pikniku rodzinnym na zamku Krzyżtopór w Ujeździe.

Jak informuje poseł Krzysztof Lipiec, prezes świętokrzyskich struktur Prawa i Sprawiedliwości, wydarzenie w gminie Iwaniska będzie okazją do podsumowania sztandarowego i przełomowego w zakresie polityki prorodzinnej programu ”Rodzina 500 plus”.

- Warto przypominać, że rząd Prawa i Sprawiedliwości w swej polityce postawił na rodzinę. Program 500 plus pozwolił rodzinom, odzyskać nowe oblicze, dzięki poprawie sytuacji materialnej w milionie polskich domów - zaznacza.

Pierwszym puntem poniedziałkowej wizyty Marleny Maląg w regionie będzie spotkanie w Środowiskowym Domu Samopomocy w Starachowicach, gdzie o godzinie 9.00, minister wręczy promesy na utworzenie filii tamtejszego ŚDS. Kolejne wręczenie promesy odbędzie się o 10.15 w Dołach Biskupich w gminie Kunów.

Natomiast o 11.15 Marlena Maląg wręczy promesę na utworzenie Środowiskowego Domu Samopomocy w Opatowie. Następnie o godzinie 12.15 złoży wizytę w kompleksie mieszkań socjalnych w miejscowości Krępy w gminie Iwaniska. Z kolei o 13.00 minister Maląg weźmie udział w pikniku rodzinnym na zamku Krzyżtopór w Ujeździe.

Reklama