Minister pamięta o najmłodszych. Przyjechał z prezentami do dzieci

Data publikacji: 01.06.2020 14:42
Autor: Dorota Klusek / Kategoria: Wiadomości z regionu
01.06.2020 Kielce. Świętokrzyskie Centrum Pediatrii. Zabawki od posła Piotra Wawrzyka dla małych pacjentów. Od lewej lekarz pediatra Zdzisław Domagała, dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kielcach Bartosz Stemplewski i poseł Piotr Wawrzyk

01.06.2020 Kielce. Świętokrzyskie Centrum Pediatrii. Zabawki od posła Piotra Wawrzyka dla małych pacjentów. Od lewej lekarz pediatra Zdzisław Domagała, dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kielcach Bartosz Stemplewski i poseł Piotr Wawrzyk
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Gry edukacyjne, zabawy, a także pluszowy Miś Sejmiś - między innymi takie upominki trafiły dziś do małych pacjentów Świętokrzyskiego Centrum Pediatrii w Kielcach. Przekazał je świętokrzyski poseł, wiceminister Piotr Wawrzyk.

Jak mówił parlamentarzysta, okazją do spotkania był Dzień Dziecka.

- Dzisiaj jest piękne święto, chyba najpiękniejsze dla polskiej rodziny, bo święto wszystkich dzieci. Pamiętajmy, że wszyscy jesteśmy dziećmi. Postanowiłam przekazać na rzecz dzieci w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym zabawki, upominki, które umilą małym pacjentom pobyt w szpitalu - mówił.

Poseł Piotr Wawrzyk dodał, że móc obdarowywać innych, to wielka radość.

- Posłowie w moim przekonaniu są po to, by dawać siebie, bo posłowanie to jest służba. A służba to dawanie siebie dla tych, którzy tej pomocy, w różnych wymiarach potrzebują - podkreślił.

Upominki dla małych pacjentów odebrał doktor Zdzisława Domagała, kierownik I Kliniki Pediatrii.

- Bardzo dziękujemy za te prezenty. Myślę, że umilą one pobyt w szpitalu naszym pacjentom i sprawią dzieciom dużo radości. Także w imieniu pacjentów bardzo dziękuję - mówił.

- W niektórych chorobach pobyt w szpitalu jest dłuższy. Ale zawsze staramy się, jeśli jest to możliwe ze względów medycznych o maksymalne skracanie czasu hospitalizacji, żeby dzieci nie leżały długo. Zwłaszcza teraz, w czasie pandemii trzeba zwracać na to uwagę, bo im krótszy pobyt, tym mniejsze niebezpieczeństwo zakażenia wewnątrzszpitalnego, także koronawirusem - wyjaśnił doktor Zdzisław Domagała.

Przy okazji przekazania prezentów dla pacjentów, poseł Piotr Wawrzyk złożył życzenia wszystkim dzieciom.

- Chciałabym życzyć wszystkim dzieciom mniejszym, większym i największym przede wszystkim szczęścia, uśmiechu na każdy dzień, dużo radości. Tak jak dzisiaj po wczorajszym deszczu zaświeciło słońce, więc życzę, żeby to słoneczko świeciło dla każdego dziecka przez cały czas, żeby były tylko dobre chwile, a tym najmniejszym życzę jak najwięcej sukcesów w szkole, a potem również w życiu zawodowym i osobistym - powiedział.

Reklama