Ministerialne granty i konkursy na specjalnej stronie

Data publikacji: 22.07.2021 14:58
Autor: Daniel Lenart / Kategoria: Wiadomości z regionu
Ministerstwo Edukacji i Nauki

Ministerstwo Edukacji i Nauki
Fot. wikipedia

Informacje o stypendiach, konkursach na granty badawcze oraz programach oświatowych można znaleźć na nowej stronie internetowej uruchomionej przez Ministerstwo Edukacji i Nauki.

Anna Ostrowska, rzecznik resortu mówi, że pod adresem: programy.nauka.gov.pl można między innymi uzyskać informacje o możliwościach ewentualnego wsparcia.

- To strona dla tych, którzy dzięki wsparciu finansowemu, z programów Ministerstwa Edukacji i Nauki są gotowi rozwijać swoją karierę naukową, prowadzić innowacyjne badania i działać na rzecz komercjalizacji ich wyników, ale także integracji środowisk społeczno-gospodarczych - mówi Anna Ostrowska.

Jak tłumaczy rzecznik resortu głównym celem było ułatwienie dostępu do ważnych informacji.

- Serwis został podzielony na sekcje tematyczne. To między innymi programy ministra, przedsięwzięcia i inicjatywy, konkursy i ich wyniki. Strona ma wydzielone działy dla poszczególnych odbiorców, czyli studentów, naukowców - tłumaczy Anna Ostrowska.

Na witrynie można znaleźć również odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania dotyczące konkursów czy ministerialnych projektów.

Reklama