Mistrzostwa Europy Enduro w Piekoszowie

Data publikacji: 14.09.2021 08:50
Autor: Rafał Szymczyk / Kategoria: Sport
Na zdjęciu: Aleksander Bracik

Na zdjęciu: Aleksander Bracik
Fot. Facebook / Aleksander Bracik

Ponad 150 motocyklistów weźmie udział w piątej i szóstej rundzie mistrzostw Europy w rajdach enduro, które w najbliższy weekend rozegrane zostaną na trasie ze startem i metą w Piekoszowie. Zawodników będzie można zobaczyć także m.in. na próbach w Jaworzni, Wincentowie i Zajączkowie.

Bazą mistrzostw będzie Piekoszów. Pętla, którą każdego dnia trzykrotnie pokonają zawodnicy, będzie miała długość 70 kilometrów. Organizatorzy przygotowali trzy odcinki specjalne – enduro (Jaworznia), cross (Zajączków) i extreme (Wincentów). Zarówno w sobotę jak i w niedzielę pierwsi motocykliści wyjadą na trasę o godzinie 9.00. Uroczyste otwarcie zaplanowano na piątek na godzinę 18.00.

– Zawodnicy będą poruszali się również po drogach publicznych, ale z zachowaniem obowiązujących przepisów. Wszystkich mieszkańców przepraszamy za utrudnienia, które nie powinny być dokuczliwe – powiedział prezes KTM Novi Korona Kielce Ryszard Bracik.    

Poprzednie rundy mistrzostw Starego Kontynentu rozegrane zostały w kwietniu we Włoszech i sierpniu w Czechach. KTM Novi Korona zajmuje obecnie 2. miejsce w klasyfikacji zespołowej. Indywidualnie z kielczan najwyżej plasuje się Aleksander Bracik, który jest trzeci w klasie 250 2T.  

Po raz ostatni najlepsi europejscy motocykliści gościli w Świętokrzyskiem w 2018 roku. Jednym z patronów medialnych tych prestiżowych zawodów jest Polskie Radio Kielce.

Reklama