Mistrzostwa Polski znów na świętokrzyskiej ziemi

Data publikacji: 26.08.2020 06:48
Autor: Rafał Szymczyk / Kategoria: Sport
Na zdjęciu: Rafał Bracik - KTM Novi Kielce

Na zdjęciu: Rafał Bracik - KTM Novi Kielce
Fot. fot. KTM Novi Kielce

W pierwszy weekend września na trasach wokół Zajączkowa, w gminie Piekoszów, rozegrane zostaną III i IV runda mistrzostw Polski w motocyklowych rajdach enduro. Organizatorem zawodów jest Kieleckie Towarzystwo Motocyklowe Novi Korona.

- Równocześnie odbędą się dwie kolejne rundy Pucharu Polski. Zorganizowany zostanie także Rajd Popularny i tzw. Classic, czyli rajd zabytkowych motocykli. Atrakcji dla kibiców z pewnością nie zabraknie – zapewnia prezes KTM Novi Korona Ryszard Bracik.

W sobotę 5 września start pierwszego motocyklisty zaplanowano na godzinę 11.00, dzień później rywalizacja rozpocznie się o godzinie 9.00. Start i meta zawodów, w których wystartują najlepsi polscy endurowcy, zlokalizowane będą w Zajączkowie.   

Pierwsze tegoroczne rundy mistrzostw Polski odbyły się pod koniec lipca w Połczynie Zdroju. W klasie E1 dwukrotnie triumfował Damian Musiał, a dwa razy na drugim miejscu rywalizację ukończył Rafał Bracik. W klasie Master trzeci i czwarty był Leszek Drogosz. W Pucharze Polski w klasie E1 na najwyższym stopniu podium dwukrotnie stanął Mikołaj Kryczka. Wszyscy są zawodnikami KTM Novi Korona.

Reklama