Mistrzowie są w formie. Otwarty trening na kieleckim stadionie

Data publikacji: 10.06.2021 18:13
Autor: Rafał Szymczyk / Kategoria: Sport
10.06.2021. Kielce. Mistrzowie są w formie. Otwarty trening na kieleckim stadionie. Na zdjęciu (z lewej): Paweł Skrzecz

10.06.2021. Kielce. Mistrzowie są w formie. Otwarty trening na kieleckim stadionie. Na zdjęciu (z lewej): Paweł Skrzecz
Fot. Wiktor Taszłow / Radio Kielce

Kilkadziesiąt osób wzięło udział w pokazowym treningu dla wszystkich, zorganizowanym na stadionie lekkoatletycznym przy ulicy Leszka Drogosza w Kielcach, z okazji V Ogólnopolskiego Dnia Boksu Olimpijskiego.

Od środy w stolicy regionu trwa I Forum Polskiego Boksu, w którym bierze udział ponad 200 osób, a w tym gronie najwybitniejsi przedstawiciele „szlachetnej szermierki na pięści” czyli medaliści olimpijscy, mistrzostw świata i Europy.

Trening prowadzili m.in. bracia Grzegorz i Paweł Skrzeczowie, Krzysztof Kosedowski, Kazimierz Adach, Janusz Zarenkiewicz, Henryk Petrich czy Dariusz Snarski.

- W Kielcach jestem trzeci raz. W 1979 roku jako zawodnik Legii byłem na drużynowych mistrzostwach Polski. Drugi raz byłem u Staszka Łakomca na weselu i teraz. Super sprawa. Świetna atmosfera, fajne spotkanie. Przyjechało wielu chłopaków, z którymi nie widziałem się po kilkadziesiąt lat. Z innym kielczaninem Sławkiem Zapartem nie widziałem się od 1989 roku. Można usiąść, porozmawiać, pośmiać się i powspominać - stwierdził brązowy medalista IO w Seulu w 1988 roku Janusz Zarenkiewicz.

- Niesamowite spotkanie. Z niektórymi nie widziałem się 20 lat. Pogoda nam sprzyja, mogliśmy porozmawiać, napić się piwa bezalkoholowego. Jest cudowanie - dodał ostatni polski medalista olimpijski Wojciech Bartnik, który na IO w Barcelonie w 1992 roku sięgnął po „brąz” 

Na stadion lekkoatletyczny przy ulicy Leszka Drogosza, dotarli także kielczanka Sandra Drabik i pochodzący z Knurowa Damian Durkacz, którzy przed kilkoma dniami w Paryżu wywalczyli bilety na IO w Tokio. W treningu wzięli również udział medaliści rozegranych w kwietniu w Hali Legionów, młodzieżowych mistrzostw świata w boksie.     

Reklama