Mistrzyni Roma Owsińska i jej uczennica zaśpiewały dla Krystyny Jamroz

Data publikacji: 13.09.2020 22:15
Autor: Dorota Klusek / Kategoria: Kultura
13.09.2020. Busko-Zdrój. BSCK. Koncert „Buscy artyści dla Krystyny Jamroz”. Na zdjęciu: Roma Owsińska – sopran

13.09.2020. Busko-Zdrój. BSCK. Koncert „Buscy artyści dla Krystyny Jamroz”. Na zdjęciu: Roma Owsińska – sopran
Fot. Dorota Klusek / Radio Kielce

„Buscy artyści dla Krystyny Jamroz” - to tytuł koncertu, który odbył się w Buskim Samorządowym Centrum Kultury. To kolejne wydarzenie, które wpisuje się w program XXVI Międzynarodowego Festiwalu imienia Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju.

13.09.2020. Busko-Zdrój. BSCK. Koncert „Buscy artyści dla Krystyny Jamroz”. Na zdjęciu: Joanna Nawrot - sopran i Jakub Oczkowski - tenorFot. Dorota Klusek / Radio Kielce

Na program złożyły się arie z operetek i musicali, które wykonali: Roma Owsińska - sopran, a także Joanna Nawrot - sopran i Jakub Oczkowski - tenor.

Roma Owsińska - śpiewaczka operowa o światowej renomie, nie kryła, że z wielkim sentymentem co roku wraca na festiwal. Przyznała, że udział w nim jest dla niej wielką radością.

- Że mogę się spotkać z artystami, że jeszcze ktoś chce mnie zaprosić, więc jest bardzo miło. Miło jest uczestniczyć w takim festiwalu, zaśpiewać swoim sercem - mówiła.

Tym razem na scenie wystąpiła razem ze swoją uczennicą, Joanną Nawrot. Powiedziała, że takie występy jeszcze bardziej przeżywa.

- Aż ucho nadstawiam, żeby usłyszeć, jakie postępy uczeń zrobił, a jak się okaże, że jest dobrze, to robi się miło na sercu - wyjaśniła Roma Owsińska.

Sama Joanna Nawrot nie kryła, że śpiewanie z profesorem na scenie to wyzwanie, ale też zaszczyt.

- Z tego powodu, że można z taką artystką stanąć na deskach. Oczywiście nie jako równy artysta, bo tak nie jest i nigdy nie będzie, ale to jest wielkie wyróżnienie, że mogę się znaleźć w takim miejscu. Dlatego jest malutki stresik - żartowała przed występem.

Joanna Nawrot przyznała, że jej przygoda ze śpiewam zaczęła się jeszcze, kiedy była dzieckiem.

- Ten śpiew właściwie towarzyszy mi od najmłodszych lat. Zawsze otaczałam się muzyką i to chyba jest najpiękniejsze, że robię to, co kocham, mimo, że po drodze dzieją się różne rzeczy -  powiedziała.

Ukończyła studia wyższe na wydziale filologii polskiej Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie, studiowała w Akademii Muzycznej w Krakowie i właśnie skończyła Akademię Muzyczną w Gdańsku. Ma na swoim koncie liczne laury jako wykonawczyni piosenek Anny German. To był jej debiut na festiwalu w Busku.

Obok solistek wystąpił Jakub Oczkowski, artysta obdarzony pięknym tenorowym głosem, ale także talentem aktorskim i tanecznym. Śpiewakom towarzyszyła Buska Orkiestra Zdrojowa, która jest jedną z nielicznych orkiestr uzdrowiskowych w kraju.

Podczas koncertu publiczność usłyszała arie z operetek E. Kalmana, F. Lehara, P. Abrahama, L. Różyckiego, musicali F. Loewe, A. L. Webbera, polska instrumentalna muzyka filmowa Henryka Kuźniaka, Wojciecha Kilara. Wystąpili: Jakub Oczkowski, Joanna Nawrot, Roma Owsińska oraz Buska Orkiestra Zdrojowa.

13.09.2020. Busko-Zdrój. BSCK. Koncert „Buscy artyści dla Krystyny Jamroz”. Na zdjęciu: Jakub Oczkowski – tenorFot. Dorota Klusek / Radio Kielce

Reklama