Młody narybek szukał w lesie śladów patrolu

Data publikacji: 06.10.2020 15:15
Autor: Dionizy Krawczyński / Kategoria: Strefa munduru
03.10.2020 Końskie. Zajęcia z rekrutami do jednostki strzeleckiej

03.10.2020 Końskie. Zajęcia z rekrutami do jednostki strzeleckiej
Fot. Jednostka Strzelecka 2026

W ostatni weekend Jednostka Strzelecka 2026 z Końskich rozpoczęła zajęcia z młodzieżą chętną do wstąpienia do organizacji.

Na parkingu przed Szkołą w Stadnickiej Woli grupa ochotników odbyła swoje pierwsze szkolenie. Dowództwo, a tym samym instruktorzy opowiedzieli o działalności organizacji oraz wprowadzili młodzież w specyfikę strzeleckiej służby.

- Zajęcia rozpoczęły się od budowania zespołu i podkreślenia roli współpracy w takiej organizacji - mówi chorąży Związku Strzeleckiego mgr Dominika Stefańczyk, dowódca Jednostki Strzeleckiej 2026.

Kolejne zajęcia odbyły się już w lesie. Grupa starszych stażem Strzelców otrzymała rozkaz bojowy przeprowadzenia patrolu rozpoznawczego oraz wykonania bazy przejściowej. Po otrzymaniu rozkazu oraz wytyczeniu trasy, Strzelcy przemieścili się w wyznaczony rejon, by tam wykonać postawione im zadanie. 

W tym czasie kandydaci na strzelców otrzymali także informacje, jak rozpoznać leśne ślady, zarówno te pozostawione przez zwierzynę, jak również te, które świadczą o obecności ludzi. To wszystko było wstępem do kolejnego zadania, którym było odnalezienie wspomnianego wcześniej patrolu. 

Całodzienne zajęcia zostały podsumowane przy wspólnym ognisku.

Reklama