Młodzi matematycy będą chwalić się swoją wiedzą

Data publikacji: 05.08.2021 15:44
Autor: Daniel Lenart / Kategoria: Wiadomości z regionu
Świętokrzyskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli

Świętokrzyskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli
Fot. Marzena Mąkosa / Radio Kielce

Najlepsi młodzi matematycy ze szkół w naszym regionie będą rywalizowali w konkursach, które przygotowuje Świętokrzyskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli.

Kierujący placówką Jacek Wołowiec, informuje, że matematyczne zawody są elementem nowego projektu „Świętokrzyska Strategia Rozwijania Umiejętności Matematycznych”. Jak dodaje, projekt ma kilka celów.

- Z jednej strony przygotowanie nauczycieli do prowadzenia ciekawych zajęć matematycznych, a z drugiej strony chcemy, by nauczyciele ze swoich uczniów wybrali tych uzdolnionych i chętnych do brania udziału w różnego rodzaju inicjatywach matematycznych, na przykład ogólnopolskich olimpiadach – mówi Jacek Wołowiec.

Pośrednio projekt ma przełożyć się na lepszą zdawalność egzaminów ósmoklasisty oraz matury z matematyki. Jacek Wołowiec podkreśla, że nauczyciele ze szkół podstawowych i średnich otrzymają odpowiednią wiedzę merytoryczną na temat ciekawego prowadzenia zajęć.

- Proponujemy szkolenia dla nauczycieli, ale w dalszym etapie chcemy organizować konkursy matematyczne dla uczniów różnych etapów edukacyjnych – tłumaczy.

Szkolenia zaczną się w październiku, nabór jest otwarty dla wszystkich chętnych.  Konkursy dla młodych matematyków zaplanowano na 2022 rok.

Reklama