Młodzi sportowcy mogą skorzystać z darmowych badań i konsultacji

Data publikacji: 10.09.2021 14:16
Autor: Iwona Murawska / Kategoria: Wiadomości z regionu
Kielce. Wojewódzki Szpital Zespolony. Przychodnia przyszpitalna

Kielce. Wojewódzki Szpital Zespolony. Przychodnia przyszpitalna
Fot. Wiktor Taszłow / Radio Kielce

Poradnia medycyny sportowej Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kielcach zaprasza młodych sportowców na bezpłatne badania i konsultacje.

Anna Mazur-Kałuża, rzecznik lecznicy na Czarnowie informuje, że można z nich skorzystać w ciągu jednego dnia, a czas oczekiwania na wizytę jest krótki. 

- Poradnia sportowa działa w strukturach wojewódzkiej przychodni przyszpitalnej naszego szpitala i przyjmuje tam lekarz z wieloletnim doświadczeniem w badaniach młodych sportowców. W poradni wykonywane są wstępne, okresowe i kontrolne badania dzieci i młodzieży do 21. roku życia - wyjaśnia. 

Wstępne badania lekarskie oferowane są dzieciom i młodzieży ubiegającej się o wydanie orzeczenia lekarskiego dopuszczającego do uprawiania danego sportu. 

- W poradni wykonujemy też okresowe badania, które przeprowadza się co pół roku lub raz do roku przed upływem ważności orzeczenia lekarskiego, które mówi o zdolności danego dziecka do uprawiania sportu. W poradni realizowane są także kontrolne badania lekarskie, które są konieczne, jeżeli w trakcie uprawiania sportu dziecko doznało urazu lub innych dolegliwości - dodała Anna Mazur-Kałuża. 

Badania ogólne, specjalistyczne i diagnostyczne obejmują m.in. badania antropometryczne, laboratoryjne i radiologiczne oraz konsultacje specjalistyczne. 

Poradnia Sportowa Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kielcach znajduje się przy ulicy Artwińskiego 1, na I piętrze budynku. Pacjenci przyjmowani są trzy razy w tygodniu.   

Na wizytę można umówić się osobiście bądź telefonicznie pod numerem 36 71 559. Rejestracja telefoniczna jest możliwa w dni powszednie od 7 do 14. 

Podobne wiadomości
Reklama