Młodzi wolontariusze otrzymali pieniądze na swoje działania

Data publikacji: 13.09.2021 21:15
Autor: Iwona Murawska / Kategoria: Wiadomości z regionu
13.09.2021. Kielce. Przekazanie grantów wolontariuszom. Na zdjęciu (od lewej): Magdalena Gwóźdź – wiceprezes Regionalnego Centrum Wolontariatu, Wiktor Tutaj - prezes Regionalnego Centrum Wolontariatu i 
Dawid Glas – wolontariusz

13.09.2021. Kielce. Przekazanie grantów wolontariuszom. Na zdjęciu (od lewej): Magdalena Gwóźdź – wiceprezes Regionalnego Centrum Wolontariatu, Wiktor Tutaj - prezes Regionalnego Centrum Wolontariatu i Dawid Glas – wolontariusz
Fot. Iwona Murawska / Radio Kielce

Koncert patriotyczny, wieczory z grami planszowymi, piknik integracyjny, pracownia artystyczna w ośrodku leczenia uzależnień czy warsztaty edukacyjne w szkołach, to tylko niektóre działania, jakie będą realizowane dzięki grantom przyznanym grupom wolontariackim przez Regionalne Centrum Wolontariatu i Diecezjalne Centrum Wolontariatu.

Magdalena Gwóźdź z regionalnego centrum informuje, że w sumie granty trafiły do 8 grup wolontariackich.

- Dzięki grantom te grupy często po raz pierwszy będą miały okazję realizować swoje własne inicjatywy, zarządzać budżetem, uczyć się koordynacji projektów i jak je przygotować. Od wolontariuszy oczekujemy również, że będą promować wolontariat i aktywność społeczną - dodaje.  

Ksiądz Krzysztof Banasik, zastępca dyrektora kieleckiej Caritas informuje, że dzięki grantom młode osoby uczą się nie tylko współdziałania w grupie, ale także samodzielności.

- Praca wolontariusza jest pracą społeczną, za którą te osoby nie pobierają wynagrodzenia. Dlatego ta praca uczy ich nie tylko planowania działań, ale także empatii do innych osób. My wolontariuszom pomagamy, przekazując im pieniądze na ich działania - dodał ksiądz Krzysztof Banasik.

Wysokość jednego grantu, to 1 tys. zł. Symboliczny czek na taką kwotę odebrał dziś m.in. Dawid Glas, który jest wolontariuszem w Ośrodku Leczenia Uzależnień „San Damiano” w Chęcinach. Jak poinformował, pieniądze przeznaczy na wyposażenie pracowni artystycznej w placówce.

- Pacjenci z naszego ośrodka wykonują różnego rodzaju prace artystyczne, które później sprzedają. Dzięki temu mają pieniądze na zakup kolejnych materiałów potrzebnych do wykonywania kolejnych prac artystycznych. Natomiast jeżeli zarobią więcej pieniędzy, to przeznaczają je na wycieczki krajoznawcze - dodał Dawid Glas.  

Pieniądze na granty pochodzą z programu Korpus Solidarności.

Reklama