Młodzież chętnie zwiedzała szkołę rolniczą w Sandomierzu

Data publikacji: 22.05.2021 13:02
Autor: Grażyna Szlęzak-Wójcik / Kategoria: Wiadomości z regionu
22.05.2021 Sandomierz. Dzień Otwarty w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego

22.05.2021 Sandomierz. Dzień Otwarty w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego
Fot. Grażyna Szlęzak-Wójcik / Radio Kielce

Z dużym zainteresowaniem młodzieży spotkał się Dzień Otwarty zorganizowany w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Sandomierzu. Można było zwiedzać placówkę wraz z jej zapleczem do praktycznej nauki zawodu oraz gospodarstwo rolne liczące 64 hektary.

Przygotowano także m.in. stoiska z domowymi wypiekami, pokazy florystyczne, czy warsztaty malowania obrazów pod kierunkiem artysty Jurija Sulimowa.

Jakub Brzdękiewicz i Mikołaj Łukawski z Samborca stwierdzili, że szkoła rolnicza w Sandomierzu bardzo się im spodobała i zdecydowali się na kontynuowanie nauki właśnie w tej placówce.

Interesują się ogrodnictwem i w tym kierunku chcą się kształcić. Ponadto będzie to także kontynuacja rodzinnych tradycji, ponieważ ich rodzice od lat prowadzą gospodarstwo. Wcześniej robili to dziadkowie.

Podczas dnia otwartego można było porozmawiać z dyrekcją, nauczycielami oraz uczniami.

Uczennice technikum weterynarii  Aleksandra Kobiałka i Martyna Konopa podkreślały, że  ich szkoła spełnia wszystkie oczekiwania. Chwaliły atmosferę, a przede wszystkim zaplecze dydaktyczne.

Alicja Szatan, dyrektor szkoły powiedziała, że dbałość o kompleksowe i nowoczesne wyposażenie pracowni szkolnych i zaplecza do praktycznej nauki zawodów jest priorytetem szkoły.

- Jeśli jest tylko taka potrzeba, sukcesywnie je uzupełniamy. Ponadto dzięki realizacji różnych projektów uczniowie mogą bezpłatnie korzystać z kursów, dzięki którym uzyskują dodatkowe kwalifikacje np. z zakresu obsługi wózków widłowych, pilarek, kos spalinowych, czy drona. Szkoła kształci adekwatnie do potrzeb i oczekiwań rynku pracy - zwraca uwagę Alicja Szatan.

W gospodarstwie szkolnym prowadzone są różne uprawy: rosną jabłonie, wiśnie oraz porzeczki.

Oprócz tego jest rzepak, kukurydza i pszenica. Szkoła dysponuje nowoczesnymi ciągnikami, opryskiwaczami oraz platformą sadowniczą.

W Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Sandomierzu funkcjonuje technikum mechanizacji rolnictwa i agrotroniki, technikum ogrodnicze, technikum rolnicze, architektury krajobrazu oraz weterynarii. Jest także szkoła branżowa I stopnia z kierunkami: mechanik pojazdów rolniczych oraz ogrodnik.

Dzień otwarty będzie kontynuowany w niedzielę od godziny 10 do 14.

Reklama