Młodzież i mieszkańcy Potoka Wielkiego będą mieć nowoczesne boisko

Data publikacji: 29.07.2021 15:50
Autor: Marcin Marszałek / Kategoria: Wiadomości z regionu
29.07.2021. Potok Wielki. Konferencja w sprawie nowego boiska. Na zdjęciu (od lewej): poseł Krzysztof Lipiec - lider PiS w regionie świętokrzyskim, Marcin Piszczek - burmistrz Jędrzejowa, 
Agnieszka Dulęba-Kosowska - dyrektor Szkoły Podstawowej w Potoku Wielkim

29.07.2021. Potok Wielki. Konferencja w sprawie nowego boiska. Na zdjęciu (od lewej): poseł Krzysztof Lipiec - lider PiS w regionie świętokrzyskim, Marcin Piszczek - burmistrz Jędrzejowa, Agnieszka Dulęba-Kosowska - dyrektor Szkoły Podstawowej w Potoku Wielkim
Fot. Marcin Marszałek / Radio Kielce

W Potoku Wielkim powstanie nowe wielofunkcyjne boisko sportowe. Wartość inwestycji to ponad 600 tys. zł. Krzysztof Lipiec, lider struktur Prawa i Sprawiedliwości w regionie świętokrzyskim, zaznaczył, że obiekt sportowy powstanie w ramach projektu „Sportowa Polska”.

Jego budowa przysłuży się nie tylko dzieciom i młodzieży, ale także całej miejscowej społeczności.

- Szkoła w Potoku Wielkim ma silne tradycje sportowe. Zwłaszcza w kobiecej piłce ręcznej. A możemy być pewni, że jeśli będziemy tworzyć dogodne warunki do rozwoju sportu, to powinniśmy czuć dumę, że młodzi ludzie znajdą miejsca, w których będą mogli aktywnie wypoczywać i uprawiać sport. Wierzymy w młodych ludzi, dlatego chcemy tworzyć dla nich jak najbardziej dogodne warunki do nauki, pracy i odpoczynku - dodał Krzysztof Lipiec.

Marcin Piszczek, burmistrz Jędrzejowa powiedział, że za budową boiska stoją mieszkańcy, którzy zabiegali o powstanie tej inwestycji.

- Gmina Jędrzejów otrzymała wsparcie finansowe na realizację tej inwestycji z Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu. Zgodnie z planami - przy szkole powstanie boisko wielofunkcyjne do gry piłkę ręczną, a także do koszykówki i siatkówki - powiedział burmistrz.

Agnieszka Dulęba-Kosowska, dyrektor szkoły podstawowej w Potoku Wielkim, podkreśliła, że powstanie nowego boiska jest ważnym wydarzeniem w życiu społeczności szkolnej. Zarówno dzieci, jak i nauczyciele byli zaangażowani w działania zmierzające do zatwierdzenia inwestycji.

Według wstępnych szacunków cała inwestycja będzie kosztować 650 tys. zł. Ponad 320 tys. zł stanowi dofinansowanie ze środków resortu kultury i sportu. Pozostałe środki stanowią wkład własny gminy Jędrzejów.

Zgodnie z przewidywaniami - inwestycja powinna być zrealizowana w przyszłym roku, do końca wakacji.

 

Reklama