Młodzież z Polski i Ukrainy spotkała się z wicemarszałkiem województwa

Data publikacji: 14.09.2021 12:30
Autor: Sebastian Kalwat / Kategoria: Wiadomości z regionu
14.09.2021. Kielce. „Razem w przyszłość - spotkanie polsko-ukraińskie”. Na zdjęciu (w środku): Marek Bogusławski - wicemarszałek województwa świętokrzyskiego

14.09.2021. Kielce. „Razem w przyszłość - spotkanie polsko-ukraińskie”. Na zdjęciu (w środku): Marek Bogusławski - wicemarszałek województwa świętokrzyskiego
Fot. Anna Kwapisz / Radio Kielce

Integracja, odkrywanie podobieństw i odmienności kulturowych oraz zdobywanie wiedzy na temat współczesnych realiów życia - to główne cele młodzieży z Polski i Ukrainy, którzy dziś odwiedzili Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego w Kielcach.

Jak mówi wicemarszałkiem Marek Bogusławski, spotkanie jest okazją do wspólnego spędzania czasu i integracji. To również możliwość poznania odmiennej kultury i budowania więzi międzyludzkich. Na pewno będzie to owocowało zacieśnianiem przyjaźni pomiędzy młodzieżą obu krajów - powiedział wicemarszałek.

Organizatorka tego przedsięwzięcia Magdalena Fogiel-Litwinek, komendant wojewódzkiego OHP w Kielcach mówi, że to ważna inicjatywa, dzięki której młodzież może się zintegrować.

- W tym projekcie stawiamy przede wszystkim na to, by młodzi ludzie się poznali, i by obalić pewne stereotypy. Mamy nadzieję, że przyjaźnie które się zawiążą, okażą się czymś pozytywnym. Warto dodać, że ten projekt jest dofinansowany z Polsko-Ukraińskiej Rady Wymiany Młodzieży z dotacji Ministerstwa Edukacji - zaznaczyła Magdalena Fogiel-Litwinek.

Julia, jedna z uczestniczek spotkania, jest bardzo zadowolona z możliwości przyjazdu do Polski i bardzo chętnie bierze udział we wszelkich aktywnościach.

- Zwiedziliśmy już miasto. Byliśmy także zrelaksować się na basenie. W Polsce wszystko mi się podoba, zwłaszcza spotkania z polskimi studentami, rozmowy z nimi i możliwość poznania innej kultury - powiedziała Julia Iwanyszyn, z Agrarnego Collegu w Buczaczu z siedzibą w Trybuchowcach.

W kolejnych dniach uczniowie zwiedzać region świętokrzyski m.in. Święty Krzyż.

Reklama