„Młodzieżówka” musi wygrać w Kielcach z San Marino

Data publikacji: 10.10.2021 18:15
Autor: Rafał Szymczyk / Kategoria: Sport
05.10.2021 Kielce. Trening reprezentacji Polski U21w piłce nożnej

05.10.2021 Kielce. Trening reprezentacji Polski U21w piłce nożnej
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Piłkarska reprezentacja Polski do lat 21 ma przed sobą kolejny ważny mecz eliminacji mistrzostw Europy 2023. „Biało–Czerwoni” zmierzą się we wtorek o godzinie 16.30 na stadionie przy ulicy Ściegiennego w Kielcach z San Marino.

W piątek podopieczni Macieja Stolarczyka zremisowali w Szeged z Węgrami 2:2. Eliminacje polska „młodzieżówka” rozpoczęła od wygranej w Jełgawie z Łotwą 2:0, ale cztery dni później niespodziewanie przegrała na „Arenie Lublin” z Izraelem 1:2.

– Patrząc przez pryzmat spotkań, które już są za nami, każde kolejne będzie niezwykle ważne. Do wtorkowego rywala podchodzimy z pełnym respektem i zdajemy sobie sprawę, że jeśli chcemy wygrać, to musimy wznieść się na wyżyny swoich umiejętności – stwierdził Maciej Stolarczyk.

Po trzech seriach spotkań pierwsze miejsce w tabeli grupy B z kompletem zwycięstw zajmują Niemcy, którzy o trzy punkty wyprzedzają Izrael i o pięć Węgry i Polskę. Z jedną wygraną na koncie jest Łotwa, a bez punktu San Marino.

– Nie oglądamy się za siebie. Liczy się tylko to co będzie, bo na przyszłość mamy wpływ. Koncentrujemy się na tym, żeby być dobrze przygotowanym do meczu z San Marino. Za nami trzy spotkania, a przed nami siedem, więc dużo jeszcze może się zdarzyć. Owszem, nasza sytuacja punktowa mogłaby być lepsza, ale jeszcze możemy wiele zmienić – dodał szkoleniowiec „Biało-Czerwonych”.         

Do turnieju finałowego UEFA EURO U21 2023 awans uzyska czternaście ekip. Bezpośredni zapewnią sobie zwycięzcy dziewięciu grup. Promocję otrzyma także reprezentacja, która zajmie pierwsze miejsce w tabeli utworzonej przez drużyny z drugich miejsc. Pozostałe osiem zespołów utworzy cztery pary barażowe i rozegrają między sobą dwumecze. Ich zwycięzcy pojadą na mistrzostwa. Uczestnictwo w turnieju finałowym, jako gospodarze mają zapewniony Gruzja oraz Rumunia.

Wśród piłkarzy powołanych do reprezentacji Polski do lat 21 jest wychowanek Korony Kielce Daniel Szelągowski, który obecnie jest zawodnikiem Rakowa Częstochowa. Jednym z asystentów Macieja Stolarczyka jest pochodzący z Ostrowca Mariusz Jop.

Mecz eliminacji mistrzostw Europy 2023 do lat 21, w którym Polska zmierzy się na stadionie przy ulicy Ściegiennego w Kielcach z San Marino, rozpocznie się we wtorek o godzinie 16.30. Bilety można nabyć w siedzibie Świętokrzyskiego Związku Piłki Nożnej i przez system bilety.laczynaspilka.pl.  

Tabela:

1. Niemcy       3  9 12- 3
2. Izrael          3  6  6- 5   
3. Węgry        3  4  7- 4
4. Polska        3  4  5- 4  
5. Łotwa          3  3  3- 5  
6. San Marino  3  0  0-12

Reklama