Mnóstwo śmieci, a w zamian drzewka

Data publikacji: 25.09.2020 15:56
Autor: Magdalena Galas-Klusek / Kategoria: Wiadomości z regionu
25.09.2020. Końskie. III Piknik Ekologiczny „Drzewko za surowce”

25.09.2020. Końskie. III Piknik Ekologiczny „Drzewko za surowce”
Fot. Magdalena Galas-Klusek / Radio Kielce

Jodły koreańskie, lilaki, pigwowce i buki - w sumie 2 tys. sadzonek rozdano w Końskich podczas III Pikniku Ekologicznego „Drzewko za surowce”. Wystarczyło przynieść 10 plastikowych butelek, puszek lub baterii aby otrzymać sadzonkę.

Anna Wojciechowska wicedyrektor przedszkola „Bajkowa Kraina” podkreśla, że akcja jest bardzo dobrą edukacyjną inicjatywą.

- Dzieci od najmłodszych lat uwrażliwiane są na to, aby dbać o środowisko. Same już wiedzą jakie odpady należy segregować i w jaki sposób - mówi pedagog.

Dzieci chętnie przynosiły worki z odpadami, prezentowały swoją wiedzę o tym jak segregować śmieci. Zdradziły też, gdzie zasadzą swoje drzewka.

- Przyniosłam butelki i baterie - mówi Ania.

- Papiery wkładamy do niebieskiego pojemnika, szkło do zielonego, a metal i plastik do żółtego - powiedział bez wahania Miłosz. - Zasadzę moją jodłę koreańską w nowym ogródku - dodał.

W tym roku z powodu pandemii, odbiór drzewek zorganizowano w taki sposób, aby uniknąć tłumów. Przedstawiciele szkół odebrali sadzonki w wyznaczonych godzinach, a pozostali mieszkańcy od godziny 13.00 mogli wymienić swoje odpady na drzewka.

Organizatorami akcji są: konecki urząd miasta, Nadleśnictwa Radoszyce i Barycz, Przedsiębiorstwo Gospodarki Mieszkaniowej i Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej.

Tagi do tego wpisu
Podobne wiadomości
16.09.2020 14:21

Będziemy sadzić drzewa

Reklama