Mobilna pracownia ŚCO odwiedzi kolejne świętokrzyskie gminy

Data publikacji: 30.05.2021 10:01
Autor: Iwona Murawska / Kategoria: Zdrowie

 
Fot. ŚCO

Mieszkanki Klimontowa, Bogorii oraz Rakowa w najbliższych dniach będą mogły skorzystać z bezpłatnych badań mammograficznych i cytologicznych.

W poniedziałek i wtorek (31. maja i 1. czerwca) mobilna klinika Świętokrzyskiego Centrum Onkologii będzie stacjonowała przed urzędem miasta w Klimontowie, a w środę i piątek (2. i 4. czerwca) na placu za urzędem gminy w Bogorii. Z kolei 7. czerwca pracownia ŚCO zaparkuje na rynku w Rakowie.

Bezpłatna mammografia, realizowana przez Świętokrzyskie Centrum Onkologii, przeznaczona jest dla pań w wieku 50-69 lat. Badanie należy wykonywać co dwa lata. Natomiast darmowa cytologia skierowana jest do kobiet od 25 do 59 roku życia. Badanie trzeba powtarzać co trzy lata.

Mobilna klinika ŚCO 10 i 11 maja (poniedziałek i wtorek) będzie przed urzędem gminy w Rytwianach. W kolejne dwa dni (środa i czwartek) zaparkuje przy ośrodku zdrowia w Oleśnicy, a w piątek, 14 maja, na pacjentki będzie czekała na placu przy urzędzie gminy w Łubnicach.

Na badania, które są wykonywane od 10.00 do 16.00, należy zabrać ze sobą dokument tożsamości z numerem PESEL. Konieczna jest wcześniejsza rejestracja pod numerem telefonu 661 911 300.

Ze względu na bezpieczeństwo epidemiologiczne, panie umawiane są na konkretną godzinę. Wchodząc do cytomammobusa powinny zasłaniać usta i nos maseczką, a przed wejściem obowiązuje dezynfekcja rąk i pomiar temperatury.

Reklama