Mobilne punkty szczepień czekają na chętnych przy kościołach

Data publikacji: 01.08.2021 13:41
Autor: Paulina Michta / Kategoria: Wiadomości z regionu
01.08.2021. Ćmińsk.  Punkt szczepień

01.08.2021. Ćmińsk. Punkt szczepień
Fot. Wiktor Taszłow / Radio Kielce

Mobilny punkt szczepień przyjmował dziś pacjentów w plebanii kościoła w Ćmińsku. Pielęgniarka Izabela Waldon tłumaczyła, że punkty mobilne korzystają z takich samych, sprawdzonych i bezpiecznych preparatów, co placówki, które wykonują szczepienia stacjonarnie.

- Dziś dysponujemy jednodawkowym preparatem firmy Johnson& Johnson. Najpierw wypełniamy formularz do kwalifikacji, przeprowadzamy wywiad z pacjentem i jeśli nie ma przeciwwskazań, przystępujemy do szczepienia - powiedziała Izabela Waldon.

Mieszkańcy Ćmińska, którzy zdecydowali się na szczepienie podkreślali, że możliwość skorzystania z profilaktyki we własnej miejscowości jest wygodna. Poza tym łatwiej przekonać do takiej ochrony osoby sceptyczne wobec szczepionek.

- Każda akcja promująca szczepienia sprawia, że ludzie się na to otwierają. Widzimy to tutaj. Szczepienia są od godziny dziesiątej, a już kilkanaście minut wcześniej pojawiły się pierwsze osoby - stwierdził pan Adam, który przyszedł się zaszczepić.

Mobilny punkt w Ćmińsku był czynny do godziny 14. Teraz przenosi się do Mniowa, gdzie do godziny 18.30 będzie czekał na pacjentów przy miejscowym kościele. Mobilne punkty szczepień są dziś również czynne między innymi przy kościołach w Piekoszowie, Chęcinach, czy Makoszynie.

Podobne wiadomości
adv adv
Wiadomości
Reklama