Mocna rywalizacja na torze w Kowali w gminie Nowiny

Data publikacji: 10.10.2021 20:45
Autor: Jakub Rożek / Kategoria: Sport
09.10.2021 Kowala. IV runda Pucharu Polski w Motocrossie

09.10.2021 Kowala. IV runda Pucharu Polski w Motocrossie
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Pierwsze ogólnopolskie zawody na torze w Kowali w gminie Nowiny za nami. Przez dwa dni 118 zawodników rywalizowało w IV rundzie Pucharu Polski w motocrossie i VI rundzie Mistrzostw Polski MX Quadcross.

- Nie miałem jeszcze okazji jeździć na tym torze. Obiekt super, ale tor mógłby być troszkę dłuższy, bo przez 25 minut to naprawdę robi się dużo okrążeń – powiedział zwycięzca kategorii Open – Jakub Barczewski.

- W pierwszym wyścigu na początku jechałem na czele, ale w połowie rywalizacji miałem małe problemy i na mecie wyprzedził mnie mój najgroźniejszy rywal Maciej Zdunek. W drugim wyścigu słabiej wystartowałem i jechałem trzeci. Na szczęście dość szybko się przebiłem, objąłem prowadzenie i nie oddałem go już do końca – dodał, jeżdżący na KTM-ie, zawodnik MX Lipno.  

Średnia prędkość na torze to około 70 km/h to oznacza, że trzeba być świetnie przygotowanym, aby poruszać się z taką prędkością po ziemnym torze z licznymi wirażami i najazdami. Motocykle to przede wszystkim KTM-y, Husqvarna i Yamahy o pojemności do 450 cm sześciennych i mocy 70 KM. 

- Tor był przygotowany perfekcyjnie. Bardzo dobrze ukształtowane bandy i najazdy na skoki. Nawierzchnia piaszczysta i wydawało się, że będzie miękko, ale po „odsypaniu” okazała się bardzo przyczepna. Zatem polecam tor w Kowali, bo to świetne miejsce dla motocrossu – podkreślił Paweł Kurajek z Głównej Komisji Sportów Motorowych z Polskiego Związku Motorowego.    

Liczymy, że teraz na torze w Kowali częściej odbywać się będą zawody ogólnopolskie, bo motocross to bardzo widowiskowy sport. Pełne wyniki  IV rundy Pucharu Polski w motocrossie i rozgrywanej równolegle VI rundy Mistrzostw Polski MX Quadcross na motoresults.pl.

Patronem medialnym imprezy w Kowali było Polskie Radio Kielce.

Reklama