Modlą się i uczą się ewangelizacji. Dziś w Kielcach spotkanie z niezwykłym gościem

Data publikacji: 03.10.2020 07:32
Autor: Marlena Płaska / Kategoria: Wiadomości z regionu
05.05.2016 Kielce. Targi Kielce. Widok na Centrum Kongresowe.

05.05.2016 Kielce. Targi Kielce. Widok na Centrum Kongresowe.
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

W Kielcach odbywa się dziś pierwsze Międzydiecezjalne Forum Liturgiczno-Ewangelizacyjne. W spotkaniu w halach Targów Kielce, zgodnie z zasadami epidemicznymi, bierze udział ok 400 osób z całej Polski.

To przede wszystkim przedstawiciele Odnowy w Duchu Świętym - charyzmatycznego ruchu katolickiego, który szczególnie podkreśla istotę Pisma Świętego, a także modlitwy o dary Ducha Świętego i tzw. modlitwy uwielbienia.

Gościem specjalnym spotkania jest włoski mistyk, br. Elia Cataldo - informuje ks. Andrzej Drapała, współorganizator wydarzenia.

- Jest człowiekiem, który ma niezwykłe, nadprzyrodzone dary. M.in. w okresie Wielkiego Tygodnia otrzymuje stygmaty. Ma także dar bilokacji. To człowiek, przez modlitwę którego Jezus dokonuje wielu uzdrowień - dodaje.

Celem Międzydiecezjalnego Forum Liturgiczno-Ewangelizacyjnego jest zachęta do świadczenia o Bogu w różnych środowiskach. Podczas spotkania odbędą się warsztaty przeznaczone m.in. dla osób, które chcą pracować z młodzieżą, dla mężczyzn i ojców, ludzi biznesu, czy osób, które chcą posługiwać np. w hospicjach, domach dla ubogich lub więzieniach - wymienia ks. Andrzej Drapała.

- Jeden cel, to nie bać się budować relacji między sobą w rodzinach, we wspólnocie, a drugi cel to wyjść do różnych grup społecznych. Przykładem jest np. to, że od dwóch lat jako kieleccy przedstawiciele Odnowy w Duchu Świętym chodzimy do Aresztu Śledczego w Kielcach i Zakładu Karnego w Pińczowie, gdzie organizujemy kurs ewangelizacyjny Alfa. Wiele osób od lat pomaga też w hospicjum, towarzysząc odchodzącym, wspierając ich w pojednaniu się z rodziną i Bogiem. To zachęta, żebyśmy wyszli do innych, poza swój własny świat - dodaje.

Międzydiecezjalne Forum w Targach Kielce trwa od 9.00 do 20.00. Jest transmitowane w Internecie na stronie odnowa.org i na kanale youtube: Dobre Media. O 18.15 mszy świętej dla uczestników Forum będzie przewodniczył biskup kielecki Jan Piotrowski.

Organizatorem wydarzenia jest Odnowa w Duchu Świętym diecezji kieleckiej.

Reklama