Modlitwa w intencji kierowców, podróżujących i PKS w Ostrowcu Św.

Data publikacji: 25.07.2021 14:21
Autor: Emilia Sitarska / Kategoria: Wiadomości z regionu
25.07.2021. Ostrowiec Św. Msza w intencji kierowców i pasażerów PKS-u w Ostrowcu Świętokrzyskim w 75 rocznicę istnienia

25.07.2021. Ostrowiec Św. Msza w intencji kierowców i pasażerów PKS-u w Ostrowcu Świętokrzyskim w 75 rocznicę istnienia
Fot. Emilia Sitarska / Radio Kielce

Skromnie swoje 75-lecie świętował ostrowiecki PKS. W dniu wspomnienia św. Krzysztofa, patrona kierowców, w kolegiacie pw. św. Michała Archanioła modlono się w intencji kierowców i podróżujących. Poświęcono też nowy autobus i holownik.

Zbigniew Łysakowski, kierowca, który od wielu lat wozi pasażerów cieszy się, przez ten czas wszystkie kursy kończyły się szczęśliwie. W uroczystościach kościelnych, w dniu wspomnienia św. Krzysztofa stara się uczestniczyć co roku, ponieważ jest to tradycja, z którą jest bardzo związany.

Stanisław Wodyński, prezes ostrowieckiego PKS zauważa, że 75 lat istnienia wskazuje na dojrzałą firmę. Zapewnia, że na pierwszym miejscu zawsze stawiane jest bezpieczeństwo kierowców i pasażerów.

- Teraz musimy się również zmagać z trudną sytuacją przedsiębiorstwa spowodowaną m.in. pandemią koronawirusa - podkreśla.

Senator Jarosław Rusiecki zwraca uwagę, że należy pamiętać, iż św. Krzysztof jest także patronem tych, którzy dbają o nasze bezpieczeństwo na drogach, czyli m.in. policji czy straży pożarnej.

- PKS w Ostrowcu to spółka skarbu państwa, która jest zasłużona dla regionu. Dlatego trzeba ją wspierać w sytuacji, w jakiej się znalazła. Tym bardziej, że dba o to, aby transport publiczny w naszym województwie nadal funkcjonował - dodaje.

Poseł Andrzej Kryj w swej pracy parlamentarzysty przemierza rocznie ok. 40 tys. kilometrów. Mówi, że to ważne, aby zawierzyć swoje bezpieczeństwo boskiej opatrzności.

- Dzięki temu bez większego szwanku wyszedłem z wypadku, w którym samochód trafił do kasacji. Jechałem wówczas na obrady Sejmu - wspomina.

Jak dodaje, dzisiejsza msza jest szczególna dla ostrowieckiego przewoźnika. Spółek takich, jak PKS w Ostrowcu jest w kraju już bardzo mało.

- Dlatego trzeba prosić o łaski dla zarządu, pracowników i wszystkich tych, którzy walczą o przetrwanie tej firmy - zwraca uwagę.

PKS w Ostrowcu Świętokrzyskim przechodzi restrukturyzację. Władze przedsiębiorstwa, mimo trudnej sytuacji chcą zainwestować m.in. w nowy ekologiczny tabor.

adv adv
Wiadomości
Reklama