Modlono się o ustanie pandemii

Data publikacji: 25.04.2021 13:49
Autor: Anna Głąb / Kategoria: Wiadomości z regionu
25.04.2021 Wszechświęte. Msza w intencji Ojczyzny i o ustanie pandemii. Na zdjęciu poseł PiS Krzysztof Lipiec

25.04.2021 Wszechświęte. Msza w intencji Ojczyzny i o ustanie pandemii. Na zdjęciu poseł PiS Krzysztof Lipiec
Fot. Anna Głąb / Radio Kielce

We Wszechświętych, w gminie Sadowie odprawiona została msza za Ojczyznę i w intencji ustania pandemii.

25.04.2021 Wszechświęte. Msza w intencji Ojczyzny i o ustanie pandemiiFot. Anna Głąb / Radio Kielce

Wspólnie modlili się mieszkańcy, samorządowcy i parlamentarzyści. Poseł Krzysztof Lipiec, lider świętokrzyskich struktur Prawa i Sprawiedliwości podkreślał, że to sposób na budowanie wspólnoty, ale także odniesienie do najlepszych polskich tradycji polskich.

- Jak nasi ojcowie na kolanach wołali do Boga o niepodległość, pomyślność Ojczyzny, ale także o ustanie zarazy, tak i my ich wzorem z pokorą prosimy o łaski zdrowia i błogosławieństwo dla Polski. Modlitwy nie należy się wstydzić, a rolą polityków jest także dawanie świadectwa przywiązania do tradycyjnych wartości - mówił parlamentarzysta.

Miejscowy kościół zapisał się nie tylko na kartach historii, ale także literatury. Tu bowiem został ochrzczony Witold Gombrowicz. Dziś parafia może się poszczycić niezwykle rzadką tradycją. Podczas rezurekcji i procesji Bożego Ciała kultywowany jest zwyczaj tarabanienia, czyli bicia w specjalny bęben.

25.04.2021 Wszechświęte. Msza w intencji Ojczyzny i o ustanie pandemii. Na zdjęciu od lewej wicestarosta opatowski Małgorzata Jalowska, starosta opatowski Tomasz Staniek, dyrektor biura poselskiego Małgorzata Pruś, poseł Krzysztof LipiecFot. Anna Głąb / Radio Kielce

Reklama