Modlono się za poległych i pomordowanych rodaków na Stadionie Leśnym

Data publikacji: 20.09.2020 17:49
Autor: Monika Miller / Kategoria: Wiadomości z regionu
20.09.2020. Kielce. Plenerowa msza święta przy Pomniku Straceń na Stadionie Leśnym. Na zdjęciu ksiądz Jerzy Marcinkowski - proboszcz parafii  Chrystusa Króla

20.09.2020. Kielce. Plenerowa msza święta przy Pomniku Straceń na Stadionie Leśnym. Na zdjęciu ksiądz Jerzy Marcinkowski - proboszcz parafii Chrystusa Króla
Fot. Wiktor Taszłow / Radio Kielce

Plenerowa msza święta odbyła się dziś przy Pomniku Straceń na Stadionie Leśnym. Podczas nabożeństwa modlono się za poległych i pomordowanych rodaków.

Ksiądz Jerzy Marcinkowski, proboszcz parafii Chrystusa Króla w Kielcach w trakcie kazania przypomniał, że w tym roku obchodzimy 81. rocznicę wybuchu II wojny światowej.

- To szczególna rocznica dla Polski i dla świata, ale także dla tej naszej małej ojczyzny, czyli mieszkańców Baranówka i Barwinka. Miejsce, w którym odbywa się msza święta, zostało uświęcone krwią naszych braci - zaznaczył.

Dla pani Aliny to wyjątkowy czas, ale także i miejsce.

- Leży tu mój ojciec Wiesław Olęcki. Miałam rok jak zginął. Jestem tu z obowiązku, ale także z potrzeby serca. Przychodzę tu również co roku 13 czerwca, czyli w rocznicę tej egzekucji - mówi.

W nabożeństwie uczestniczył także senator Jacek Włosowicz.

- Rok 1939 i kolejne lata zostawiły w nas Polakach trwały uszczerbek, który teraz przerodził się w pamięć. Ona jest w młodszych pokoleniach i trzeba o nią dbać - zaznacza.

Wierni spotykają się w tym miejscu od 2000 roku.

Reklama