Morawica buduje drogi

Data publikacji: 24.11.2020 16:30
Autor: Karol Żak / Kategoria: Wiadomości z regionu
Zakończona przebudowa drogi Nida Lurowizna

Zakończona przebudowa drogi Nida Lurowizna
Fot. morawica.pl

Kolejne drogi w Morawicy zostały oddane do użytku. Było to możliwe dzięki dofinansowaniu z Funduszu Dróg Samorządowych.

Jak informuje burmistrz Marian Buras, w ramach inwestycji przebudowany został ponad 500-metrowy fragment ul. Zastawie w Obicach. Droga zyskała nawierzchnię asfaltową i została poszerzona do 5 m. Zyskała również obustronne pobocza.

- To bardzo ważna droga dla mieszkańców, którzy odcięci są linią kolejową od pozostałej części ulicy Zastawie. W związku z tym procedury trwały bardzo długo, dlatego, że było trzeba dokonać bardzo pracochłonnych uzgodnień ze spółkami PKP - mówi.

Jak dodaje Marian Buras, wykonanie tego odcinka połączyło dwa fragmenty ulicy Zastawie wybudowane w poprzednich latach. Całkowity koszt tego przedsięwzięcia wyniósł prawie 355 tys. zł. Połowę tej kwoty uzyskano z dofinansowania, z Funduszu Dróg Samorządowych, które wyniosło prawie 177,5 tys. zł. Pozostałe środki finansowe to wkład własny gminy.

Druga inwestycja dotyczyła przebudowy drogi Nida Lurowizna, prowadząca na tzw. Lurowiznę. Jak informuje Marian Buras, zakres prac obejmował modernizację trasy o długości ponad 1,5 km. Wykonano obustronne pobocza oraz zjazdy na posesję i na drogi leśne. Jezdnia zyskała asfaltową nawierzchnię i została poszerzona do 3,5 m, co znacznie poprawiło komfort jej użytkowania.

- Mieszkańcy naprawdę bardzo długo czekali na tę inwestycję. Ta droga kosztowała nieco ponad 500 tys. zł - mówi.

Zakończona przebudowa drogi Nida LurowiznaFot. morawica.pl

Na tę inwestycję gmina uzyskała 46 proc. dofinansowania z Funduszu Dróg Samorządowych, wynoszące ok. 234 tys. zł. Pozostałe środki podchodziły z budżetu gminy. Przy okazji tej inwestycji, wspólnie z PKP PLK został przebudowany również przejazd kolejowy, na skrzyżowaniu tej trasy z linią kolejowa nr 8. Był to dla gminy dodatkowy koszt, w wysokości 40 tys. zł.

Podobne wiadomości
Reklama