Morsy i spacerowicze spotkali się nad zalewem

Data publikacji: 27.12.2020 15:36
Autor: Monika Miller / Kategoria: Wiadomości z regionu
27.12.2020. Cedzyna. Pogoda sprzyja spacerom

27.12.2020. Cedzyna. Pogoda sprzyja spacerom
Fot. Wiktor Taszłow / Radio Kielce

Piękna, zimowa pogoda przyciągnęła nad Zalew w Cedzynie wielu mieszkańców Kielc i okolic. Część z nich wybrała się tu na spacer, inni woleli pobiegać, ale byli też tacy, który zdecydowali się na kąpiel.

Na pieszą wyprawę postawili Dominika i Adam ze swoją 2-miesięczną córką Gabrysią. Jak mówili, zaletą Cedzyny są ścieżki umożliwiające spacerowanie z wózkiem. Nad Zalew wybrały się też panie Nela i Bożena. Bardzo lubią to miejsce, między innymi za atrakcyjne widoki.

- Jest tu spokój i można odpocząć. W domu to się tylko siedzi i je, a tu przynajmniej można na coś popatrzeć np. na morsów. Dopiero jedni odjechali, a teraz kolejni przyjechali. Patrzyłyśmy jak robią rozgrzewkę i jak wchodzą do wody - opowiadały spacerowiczki.

Morsami okazali się Katarzyna Kiczor i jej mąż Przemysław. Pani Katarzyna wszystkich zachęca do spróbowania kąpieli w lodowatej wodzie.

- Jeżeli ktoś jest odważny to powinien spróbować i zrobić to dla zdrowia. Dzisiaj jest świetna pogoda, więc warto wyjść ze swojej strefy komfortu i spróbować czegoś kompletnie innego - stwierdziła miłośniczka morsowania.

Osoby, które zdecydują się nad Cedzynę przyjechać samochodem będą miały gdzie się zatrzymać. Czekają na nich bezpłatne parkingi umiejscowione wokół zbiornika.

Reklama