MOW bez szkoły branżowej. Urzędnicy „zagubili” część dokumentów

Data publikacji: 22.04.2021 19:39
Autor: Radosław Podsiadły / Kategoria: Wiadomości z regionu /Źródło: TVP3 Kielce
Dobromyśl. Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy w Kielcach

Dobromyśl. Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy w Kielcach
Fot. Wiktor Taszłow / Radio Kielce

Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy w Kielcach wciąż bez szkoły branżowej, przez błędy urzędników Bogdana Wenty, którzy - jak wynika z nieoficjalnych informacji - „zagubili” w ratuszu część dokumentów.

- Dziś mieli też problem z odpowiedziami na proste pytania - informuje TVP3 Kielce.

Przygotowany przez radnych kilku klubów projekt uchwały dotyczący powołania w Młodzieżowy Ośrodku Wychowawczym w Kielcach szkoły branżowej miał być poddany głosowaniu podczas czwartkowej sesji, ale do tego nie doszło. Wczoraj informowaliśmy, że bałagan w kieleckim urzędzie miasta spowodował, że na czwartkowej sesji rady miasta nie będzie głosowania w sprawie trzech projektów uchwał, które miały uratować przed likwidacją Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy w Dobromyślu.

- Niestety procedowanie uchwał dotyczących Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego owiane jest swoistą tajemnicą. Cały proces jest bardzo dziwny, ponieważ najpierw nie mieliśmy wsparcia ze strony prawników, później dosyć długo czekaliśmy na opinię prawną - mówi Marcin Stępniewski, kielecki radny PiS.

A stało się tak, bo urzędnicy Bogdana Wenty „zgubili” na kilka godzin statut szkoły, który miał być zaopiniowany przez radców prawnych. Przypomnijmy, że prezydent Kielc chce likwidacji ośrodka, a aktywność radnych i ich projekt nie jest mu na rękę. Dlatego w zagubieniu dokumentu nie trudno szukać drugiego dna. Reporter TVP3 Kielce zapytał sekretarza miasta Szczepana Skorupskiego o wyjaśnienie tej sytuacji. Niestety opłacany z podatków kielczan urzędnik nie był w stanie odpowiedzieć na pytanie.

- Jak wygląda opinia prawna dotycząca MOW? - pyta reporter TVP3 Kielce. Urzędnik odpowiada: - Urząd Miasta w Kielcach z roku na rok pracuje coraz lepiej. W sposób wzorowy, a nawet wzorcowy realizujemy zadania własne oraz rządowe zadania zlecone. Warto dodać, iż w czasie pandemii COVID-19 z Urzędu Stanu Cywilnego w Kielcach korzystają nie tylko mieszkańcy Kielc, ale również mieszkańcy ościennych gmin rejestrując u nas urodzenia oraz przychodząc do naszego urzędu po odpis aktu zgonu - mówi Szczepan Skorupski, sekretarz Miasta Kielce.

- Panie sekretarzu, czy pan się dobrze czuje? Rozumiem, że pan się dobrze czuje i rozumie o co pana pytam? - dopytuje reporter TVP3 Kielce. W odpowiedzi ponownie usłyszał tę samą formułkę o aktach zgonu.

Mimo takiej postawy urzędników Bogdana Wenty radni nie odpuszczają. Już rozpoczęli zbiórkę podpisów w sprawie zwołania w przyszłym tygodniu nadzwyczajnej sesji rady miasta. Aby szkoła branżowa w Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym mogła rozpocząć działalność od 1 września, uchwała w tej sprawie musi zostać podjęta do końca kwietnia.

Reklama