Można składać wnioski o dofinansowanie. Przedłużono termin

Data publikacji: 13.01.2021 16:59
Autor: Grażyna Szlęzak-Wójcik / Kategoria: Wiadomości z regionu
08.09.2020 Sandomierz. Na zdjęciu Anna Paluch - wicedyrektor ARiMR w Kielcach

08.09.2020 Sandomierz. Na zdjęciu Anna Paluch - wicedyrektor ARiMR w Kielcach
Fot. Grażyna Szlęzak-Wójcik / Radio Kielce

Wciąż można ubiegać się o dofinansowanie zakupu urządzeń do świadczenia usług rolniczych.

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa może przyznać dotację w wysokości do 500 tys. zł. Pierwotny termin składania wniosków minął dzisiaj, ale do instytucji trafiło tylko jedno zgłoszenie, więc przedłużono czas do 15 lutego.

O pieniądze mogą starać się mikro- i małe przedsiębiorstwa świadczące usługi dla gospodarstw rolnych przez co najmniej dwa lata. Jak powiedziała Anna Paluch, zastępca dyrektora świętokrzyskiego oddziału agencji, pieniądze można przeznaczyć np. na zakup maszyn, narzędzi i innych urządzeń, służących do produkcji rolnej. Możliwy jest również zakup sprzętu komputerowego z oprogramowaniem do zarządzania firmą.

Zdaniem Anny Paluch, śladowe zainteresowanie programem może być spowodowane pandemią i ograniczonym dostępem do doradców. Rolnicy prawdopodobnie nie zdążyli przygotować wniosków i biznesplanów, dlatego wydłużenie terminu jest potrzebne, aby jak najwięcej uprawnionych mogło skorzystać z szansy rozwoju działalności.

Wnioski przyjmują oddziały regionalne Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa oraz biura powiatowe tej instytucji. Można je składać osobiście lub przez upoważnioną osobę, albo listem poleconym, nadanym w placówce Poczty Polskiej. Wniosek można również wysłać w formie dokumentu elektronicznego za pośrednictwem platformy e-PUAP.

Podobne wiadomości
Reklama