Można wnioskować o 300 plus

Data publikacji: 01.07.2020 12:47
Autor: Iwona Murawska / Kategoria: Wiadomości z regionu
Zdjęcie ilustracyjne

Zdjęcie ilustracyjne
Fot. Wojciech Habdas / Radio Kielce

Można już składać wnioski do rządowego programu „Dobry Start” by otrzymać pieniądze na podręczniki dla dzieci i młodzieży.

Rodziny otrzymają świadczenie bez względu na dochód - informuje Edyta Ciesielska, kierownik działu świadczeń rodzinnych w Miejskim Ośrodku Pomocy Rodzinie w Kielcach.

- 300 zł przysługuje wszystkim dzieciom uczącym się w szkole do 20 roku życia. W przypadku osób niepełnosprawnych uczących się w szkole limit wiekowy wynosi 24 lata. Świadczenie nie przysługuje studentom oraz dzieciom uczącym się w zerówce - wyjaśnia Edyta Ciesielska.

W ubiegłym roku z programu skorzystało ponad 14 tys. rodzin, w których wychowuje się prawie 19 tys. dzieci. Złożenie wniosku w lipcu lub sierpniu gwarantuje wypłatę do końca września.

- Wnioski w ramach programu „Dobry Start” można składać wyłącznie w formie elektronicznej za pośrednictwem systemów bankowych, Platformy Usług Elektronicznych ZUS oraz za pośrednictwem portalu Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej. Wnioski w formie papierowej będzie można składać od 1 sierpnia w ośrodkach pomocy społecznej oraz wszystkich placówkach, w których przyjmowane są też wnioski o przyznanie świadczenia 500 plus - mówi Edyta Ciesielska.

W tym roku rodziny, które korzystają z programu „Rodzina 500 plus” nie muszą składać kolejnego wniosku o przyznanie świadczenia. Będą one nadal wypłacane aż do końca maja przyszłego roku.
Wniosek natomiast mogą złożyć rodzice, którzy nie pobierają jeszcze tego świadczenia.

W ubiegłym roku z programu „Rodzina 500 plus” skorzystało prawie 22 tys. kieleckich rodzin, w których wychowuje się ponad 30 tys. dzieci.

Reklama