Można zapisać się na Starachowicką Strzałę 2022

Data publikacji: 13.05.2022 13:41
Autor: Jakub Rożek / Kategoria: Sport
Starachowicka Strzała

Starachowicka Strzała
Fot. materiały organizatora

Ruszyły zapisy do jednej z największych imprez kolarskich dla amatorów. W niedzielę 29 maja w Starachowicach odbędzie się VI Starachowicka Strzała, a dzień wcześniej w sobotę 28 maja pierwszy raz zostanie zorganizowana Czasówka o Puchar Starosty Starachowickiego.

Oba wyścigi wyłącznie na rowerach szosowych. Kolarskie Miasteczko z Biurem Zawodów, startem i metą wyścigów zlokalizowane będą przy Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Starachowicach. Zapisy na Starachowicką Strzałę 2022 prowadzone są na oficjalnej stronie imprezy.

Starachowicka StrzałaFot. materiały organizatora

Starachowicka Strzała i sobotnia Czasówka  skierowana jest do kolarzy z licencjami Masters i Junior oraz wszystkich amatorów ścigających się na rowerach szosowych. W sobotę każdy z uczestników otrzyma pamiątkowy medal, a w niedzielę - pamiątkową koszulkę Starachowickiej Strzały 2022. Najlepsi na podium w kategoriach Open wśród mężczyzn i kobiet zdobędą nagrody finansowe.

- Starachowicka Strzała odbędzie się na dwóch dystansach 63 km i 93 km. Trasa jest przepiękna i mocno pofałdowana. Swoją charakterystyką przypomina belgijskie klasyki. Natomiast w sobotę czeka nas widowiskowa jazda indywidualna na czas na dystansie 2 km. Zapraszam na Kolarski Weekend w Starachowicach - mówi Grzegorz Wajs, pomysłodawca i organizator Starachowickiej Strzały.

Zawodnicy, którzy ukończą obydwa wyścigi zostaną sklasyfikowani w klasyfikacji Kolarskiego Weekendu w Starachowicach. Ponadto Starachowicka Strzała jest zaliczana do nowego cyklu Poland Bike Road, który obejmuje także Memoriał Stanisława Królaka, który odbędzie się 16 czerwca w Warszawie.

VI Starachowicka Strzała organizowana jest przy ścisłej współpracy z Powiatem Starachowickim, Urzędem Miasta Starachowice, Gminą Pawłów, Gminą Brody, Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Starachowicach oraz Grupą Motocyklową MotoStar Starachowice. Patronat honorowy sprawują Starosta Starachowicki, Prezydent Miasta Starachowice, Wójt Gminy Pawłów i Wójt Gminy Brody.

Więcej informacji TUTAJ i TUTAJ.

Starachowicka Strzała - plakatFot. materiały organizatora

Starachowicka Strzała - plakatFot. materiały organizatora

Reklama