MPEC rozbudowuje sieć. Będą utrudnienia?

Data publikacji: 29.07.2021 12:58
Autor: Paulina Michta / Kategoria: Wiadomości z regionu
29.07.2021. Kielce. Modernizacja sieci ciepłowniczej koło skrzyżowania Alei Solidarności z Aleją Tysiąclecia Państwa Polskiego

29.07.2021. Kielce. Modernizacja sieci ciepłowniczej koło skrzyżowania Alei Solidarności z Aleją Tysiąclecia Państwa Polskiego
Fot. Anna Kwapisz / Radio Kielce

Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Kielcach rozpoczęło wymianę kolejnego fragmentu sieci ciepłowniczej. Dzięki inwestycji, do centralnej sieci podpięte zostaną budynki Kieleckiej Spółdzielni Mieszkaniowej, które obecnie korzystają z kotłowni przy ulicy Żniwnej.

Pierwsze prace prowadzone są na terenie Politechniki Świętokrzyskiej w Kielcach.

- Prace przy Bibliotece Głównej i budynku Politechniki Świętokrzyskiej są już na ukończeniu. Tereny te powinny zostać przywrócone do stanu pierwotnego jeszcze w sierpniu - mówi Anna Niedzielska, rzecznik prasowy MPEC w Kielcach.

Ekipa przeniesie się później na skrzyżowanie Alei Solidarności z Aleją Tysiąclecia Państwa Polskiego.

- W perspektywie, ciepło produkowane przez Elektrociepłownię Kielce będzie bardziej ekologiczne. Budowa nowej części sieci ma doprowadzić do zmniejszenia emisji dwutlenku węgla w Kielc. Do ciepłociągu zostanie podłączonych około 6 tys. odbiorców - wyjaśnia rzecznik.

Anna Niedzielska uspokaja, że MPEC nie przewiduje czasowego wyłączania dostaw ciepłej wody w tym rejonie. Prace nie powinny też powodować utrudnień w ruchu.

- W miejscach, gdzie będzie przebudowa mamy już położone pierwsze elementy. Będziemy się starać prowadzić prace przez tereny zielone i chodniki oraz maksymalnie wykorzystać rozpoczynającą się wkrótce przebudowę skrzyżowania alei Solidarności i Tysiąclecia, tak żeby nie było problemów z ruchem. Nie planujemy żadnych utrudnień w dostępie do ciepłej wody. Ewentualne utrudnienia mogą się pojawić podczas docelowych przyłączeń, ale to jeszcze nie w tym roku. Wszystkie komunikaty z tym związane będziemy ogłaszać na bieżąco - dodaje Anna Niedzielska.

Budowa sieci ma się zakończyć w 2022 roku, a jej koszt to 5 mln zł.

adv adv
Wiadomości
Reklama