Muzeum Dialogu Kultur pyta: co dalej? Odpowiadać może każdy

Data publikacji: 08.10.2020 18:39
Autor: Dorota Klusek / Kategoria: Wiadomości z regionu
08.10.2020 Kielce. Muzeum Dialogu Kultur. Malowanie na ścianie

08.10.2020 Kielce. Muzeum Dialogu Kultur. Malowanie na ścianie
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Muzeum Dialogu Kultur - oddział Muzeum Narodowego w Kielcach, poszukuje odpowiedzi na pytania dotyczące naszej przyszłości: co dalej z tą pandemią, co dalej z klimatem, co dalej z Białorusią? Odpowiedzieć może każdy na specjalnie ustawionych tablicach. Znajdują się one na dziedzińcu tej instytucji. Dwie ściany ustawiono dzisiaj.

Marzeniem Artura Ptaka, kierownika Muzeum Dialogu Kultur jest, by jak najwięcej osób zabrało głos:

- Szukamy odpowiedzi na ogólne pytanie: co dalej? Interesuje nas społeczne postrzeganie naszej rzeczywistości, tego co nas otacza, sytuacji związanej nie tylko z Polską, ale też na świecie - wyjaśnia i dodaje:

- Chcemy, żeby to była taka forma społecznej aktywności i liczę, że to będzie rodzaj pewnego dialogu międzykulturowego. Są pewne tematy uniwersalne, aktualne, które są poruszane nie tylko u nas, ale także w Europie i na świecie - dodaje.

Pierwsze osoby, które chciały zabrać głos pojawiły się już dzisiaj. Była to mała grupa dzieci ze Stowarzyszenia Siemacha z Kielc. Mali goście postawili na pozytywne obrazki: serduszka i kwiatki.

- Skoro była możliwość, żeby nasza grupa przyszła, obejrzała wystawę, a przy okazji wzięła udział w akcji, to pomyśleliśmy, że to dobry pomysł -  powiedziała Monika Żak, która przyszła z młodzieżą.

Odpowiedzi na pytanie: „co dalej?” można udzielać do 18 października w godzinach pracy oddziału, czyli od 7 do 16. Z uwagi na panującą sytuację epidemiologiczną organizatorzy zapraszają do udziału w akcji indywidualnie. Materiały potrzebne do udziału w akcji (spraye, markery) są dostępne na dziedzińcu przy wejściu do budynku Muzeum.

Tagi do tego wpisu
Reklama