Muzeum im. Przypkowskich będzie promować prace lokalnych twórców

Data publikacji: 20.06.2020 16:36
Autor: Ewa Pociejowska-Gawęda / Kategoria: Kultura
Jan Przypkowski - dyrektor Muzeum im. Przypkowskich

Jan Przypkowski - dyrektor Muzeum im. Przypkowskich
Fot. Ewa Pociejowska-Gawęda / Radio Kielce

25 lipca w Muzeum im. Przypkowskich odbędzie się 12. Biennale „Cudze chwalicie, swego nie znacie”. Wystawa skierowana jest do wszystkich twórców ziemi jędrzejowskiej.

O przynoszenie prac i zgłaszanie ich do wystawy apeluje Jan Przypkowski, dyrektor placówki. Jak mówi, to wyjątkowy czas, kiedy muzeum swoje wnętrza otwiera na prace tylko twórców, m.in. malarzy, rzeźbiarzy,  grafików, fotografów z Jędrzejowa i powiatu jędrzejowskiego. Przypomina, że pomysłodawcą wystawy jest Elżbieta Łata, były pracownik placówki.

- Chodziło o to, aby w muzealnych wnętrzach mogli zaprezentować się lokalni artyści, którzy dotychczas nigdzie nie pokazywali swoich prac. Aby mogli zobaczyć, jak ich twórczość prezentuje się w muzealnych wnętrzach, kiedy jest odpowiednio powieszona i oświetlona - mówi Jan Przypkowski.

Jak dodał, wystawa ma być dla artystów zachętą do dalszego tworzenia, rozwijania pasji i twórczości. Ponadto ma odkrywać nowe talenty i promować artystów jędrzejowskich. Organizatorzy apelują o dostarczanie prac, które powstały w latach 2018-2020. 

Warunkiem wzięcia udziału w ekspozycji jest dostarczenie prac do biura muzeum do 20 lipca. Tematyka, forma oraz technika wykonania prac są dowolne.

Reklama