Muzeum pomoże w zdaniu egzaminu

Data publikacji: 07.10.2020 14:33
Autor: Anna Głąb / Kategoria: Wiadomości z regionu
Skarżysko-Kamienna. Muzeum im. Orła Białego

Skarżysko-Kamienna. Muzeum im. Orła Białego
Fot. Robert Felczak / Radio Kielce

Uczniowie skarżyskich szkół, którzy w 2022 roku będą zdawać na zakończenie nauki egzamin z historii mogą skorzystać z pomocy w przygotowaniu do sprawdzianu. Muzeum im. Orła Białego przygotowało dla nich bezpłatne zajęcia, podczas których chce uczyć historii, ale również właściwego wypełniania arkusza egzaminacyjnego.

Dyrektor instytucji Grzegorz Bień informuje, że zajęcia poprowadzi pracownik muzeum, wieloletni dyrektor jednego ze skarżyskich liceów, Krzysztof Zemeła.

- To jeden z elementów działalności edukacyjnej. Chcemy wykorzystać potencjał zbiorów oraz możliwości naszych pracowników - mówi.

W planie jest wspólne analizowanie arkuszy egzaminacyjnych i rozwiązywanie zadań. Krzysztof Zemeła podkreśla, że obecni siódmoklasiści będą pierwszymi, którzy do takiego egzaminu przystąpią. Warto przybliżyć im zagadnienia z historii w sposób atrakcyjny.

- Mamy możliwość wykorzystywania eksponatów i dokumentów znajdujących się w zasobach muzeum, każdy z nich może stać się swoistym „hakiem pamięci”, na którym uczniowie będą budować wiedzę i rozumienie historii. Ta z kolei pomaga rozumieć otaczający świat i zachodzące w nim procesy.

Zajęcia prowadzone będą w siedzibie muzeum przy ulicy Słonecznej na Rejowie, a zgłaszać mogą się i pojedyncze osoby i grupy szkolne.

Reklama