Muzyczne wspomnienie Papieża-Polaka. Koncert w Folk Radiu

Data publikacji: 11.06.2020 08:06
Autor: Marzena Ślusarska / Kategoria: Kultura
Pomnik Jana Pawła II na placu obok katedry w Kielcach

Pomnik Jana Pawła II na placu obok katedry w Kielcach
Kielce / Fot. Wojciech Habdas / Radio Kielce

W Folk Radiu przedstawimy dziś Państwu „Nuty Wielkiego Pasterza” – dzieło Krzysztofa Trebuni-Tutki, który występuje tu jako śpiewający multiinstrumentalista, kompozytor, autor tekstów i scenariusza oraz prowadzący koncert. „Nuty Wielkiego Pasterza” - są muzycznym wspomnieniem Papieża-Polaka - blisko związanego z górami i ludźmi gór.

Jak mówi Krzysztof Trebunia-Tutka: „Są w tej muzyce emocje, jakie towarzyszą wszystkim Polakom  na myśl o Janie Pawle II, jest euforia pierwszych miesięcy pontyfikatu, radość osobistych spotkań oraz wzruszenie i żal towarzyszący przy Jego odchodzeniu – chorobie i śmierci”.

Dla fanów Trebuniów-Tutków będzie to muzyczna uczta. Dla słuchaczy, dla których najważniejsze są motywy papieskie - sentymentalna podróż podhalańskimi ścieżkami Jana Pawła II.

Trebunie-Tutki to muzykująca od pokoleń góralska rodzina, która przeszła ewolucję od kapeli góralskiej po zespół koncertujący na wielkich festiwalach: Krzysztof Trebunia-Tutka, Anna Trebunia-Wyrostek, Jan Trebunia, Andrzej Polak, Andrzej Wyrostek.   

„Nuty Wielkiego Pasterza” – to pierwsza w dorobku Trebuniów-Tutków płyta live, nagrana 24 marca 2011 roku, podczas galowego koncertu w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego w Warszawie, z towarzyszeniem zaproszonych gości: Warszawskiego Chóru Międzyuczelnianego, Roberta Czecha – grającego na cymbałach i saksofonisty Michała Kulentego.

„Nuty Wielkiego Pasterza” – w hołdzie Janowi Pawłowi II – do usłyszenia na folkradio.pl.

Koncert w Folk Radiu rozpocznie się o godzinie 18.00

Reklama