Muzyka Ignacego Jana Paderewskiego w „Chopinowskich inspiracjach”

Data publikacji: 14.08.2020 08:41
Autor: Dorota Klusek / Kategoria: Wiadomości z regionu
Na zdjęciu: Kamil Pacholec

Na zdjęciu: Kamil Pacholec
Fot. arch. prywatne

Utwory Fryderyka Chopina oraz Ignacego Jana Paderewskiego wypełnią drugi z cyklu koncertów pod hasłem „Chopinowskie inspiracje”. Tym razem wystąpi pochodzący z Kielc pianista, Kamil Pacholec. Koncert odbędzie się w sobotę, 15 sierpnia, w ogrodzie włoskim Pałacu Biskupów Krakowskich w Kielcach.

Artur Jaroń, dyrektor Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych w Kielcach, mówi że Kamil Pacholec jest to jeden z najciekawszych artystów młodego pokolenia.

- To laureat wielu prestiżowych, międzynarodowych konkursów i jedna z naszych nadziei na Konkurs Chopinowski w 2021 roku, pianista niezwykle dojrzały, pomimo swojego młodego wieku - wyjaśnia.

Kamil obecnie studiuje w Akademii Muzycznej w Bydgoszczy, w klasie fortepianu profesor Ewy Pobłockiej. Ma indywidualny tok nauczania. Swoją edukację muzyczną rozpoczął w wieku siedmiu lat w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych imienia Ludomira Różyckiego w Kielcach. Był w klasie Małgorzaty Kowalskiej.

Pod koniec ubiegłego roku zajął drugie miejsce w XI Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym imienia Ignacego Jana Paderewskiego w Bydgoszczy. Ta wysoka lokata zapewniła mu miejsce w prestiżowym Konkursie Chopinowskim.

Koncert rozpocznie się o godzinie 19.00. Wstęp wolny.

Reklama