Muzyka mistrzów podczas czwartego dnia Festiwalu imienia Krystyny Jamroz [WIDEO]

Data publikacji: 15.09.2020 10:46
Autor: Dorota Klusek / Kategoria: Kultura
Artur Jaroń, dyrektor artystyczny XXVI Międzynarodowego Festiwalu imienia Krystyny Jamroz

Artur Jaroń, dyrektor artystyczny XXVI Międzynarodowego Festiwalu imienia Krystyny Jamroz
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Muzyka mistrzów zabrzmiała w kościele świętego Brata Alberta w Busku-Zdroju. To kolejne wydarzenie, które odbyło się w ramach XXVI Międzynarodowego Festiwalu imienia Krystyny Jamroz.

Na wtorek zaplanowano tylko jeden koncert, ale za to w licznej obsadzie. Jak wyjaśnia Artur Jaroń, dyrektor artystyczny festiwalu, w świątyni zaprezentowała się orkiestra w powiększonym składzie.

- Może nie symfoniczna, ale też niemało. A najbardziej cieszę się z tego, że od 2-3 lat, dzięki staraniom księdza prałata Marka Podymy mamy w Busku profesjonalne organy. Każdego roku na festiwalu na tych organach coś się będzie działo. Tym razem wystąpił znakomity młody organista, Paweł Wróbel, pracownik Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych, jaki i Akademii Muzycznej w Poznaniu - mówił.

14.09.2020 Skalbmierz. XXVI Międzynarodowy Festiwal Muzyczny imienia Krystyny Jamroz. Koncert „Od baroku do muzyki XX wieku” w kościele św. Jana Chrzciciela. Na zdjęciu (od lewej): Paweł Wróbel – organy i Renata Drozd – sopranFot. Dorota Klusek / Radio Kielce

Wystąpili także: Ewa Tracz - sopran, Jarosław Bręk - baryton i Tomasz Strahl - wiolonczela. Orkiestrę Kameralną Filharmonii Świętokrzyskiej poprowadził Jacek Rogala. Gospodarzem wieczoru był Artur Jaroń.

Był to trzeci koncert w tej edycji festiwalu dedykowany świętemu Janowi Pawłowi II.

Natomiast dziś o godzinie 23.05 na antenie Radia Kielce będą mogli Państwo usłyszeć drugą część wczorajszego recitalu fortepianowego gwiazdy festiwalu Dmitry Shishkina.

Reklama