MZD gotowe na zimę

Data publikacji: 23.11.2021 15:54
Autor: Paulina Michta / Kategoria: Wiadomości z regionu

 
Fot. GDDKiA

Miejskich Zarząd Dróg w Kielcach jest przygotowany na nadejście zimy. Kieleckie ulice zostały podzielone na trzy kategorie utrzymania. Pierwsza z nich obejmuje drogi, na które służby muszą dotrzeć najszybciej.

Jarosław Skrzydło, rzecznik Miejskiego Zarządu Dróg w Kielcach, mówi, że taki system sprawdza się od lat.

- W pierwszej kategorii są ulice podstawowego układu komunikacyjnego i jest ich 80. Tam sprzęt wyjeżdża w pierwszej kolejności i musi jak najszybciej opanować sytuację. Potem pługopiaskarki  kierowane są na ulice z drugiej kategorii i są to drogi, które uzupełniają podstawową sieć. Takich ulic jest 170. Natomiast w trzeciej kategorii są drogi osiedlowe, których jest około 270. Są one odśnieżane po opanowaniu sytuacji na terenie pierwszych dwóch kategorii - informuje rzecznik.

Rzecznik MZD zapowiada, że służby są w gotowości i pozostają w stałym kontakcie z Rejonowym Przedsiębiorstwem Zieleni i Usług Komunalnych w Kielcach.

- Mamy podgląd na to co dzieje się na kieleckich ulicach, ponieważ wszystkie 24 pługopiaskarki wyposażone są w czujniki GPS. Ich pozycja jest widoczna na ekranie komputera. Posiadamy także dostęp do monitoringu miasta, więc w każdej chwili możemy rozdysponować pługopiaskarki w miejsce, które według nas, wymaga odśnieżenia. Dodatkowo nasi dyżurni, pełniący dyżury całodobowe, patrolują miasto, szczególnie w tych newralgicznych miejscach - dodaje Jarosław Skrzydło.

Akcja zima rozpoczęła się 1 listopada i potrwa do 15 kwietnia 2022 roku.

Zgłoszenia w zakresie zimowego utrzymania można kierować przez całą dobę pod numer telefonu: 41 34 02 800.

Reklama