Na COVID-19 szczepią również w Starachowicach

Data publikacji: 27.12.2020 13:02
Autor: Anna Głąb / Kategoria: Wiadomości z regionu
27.12.2020 Starachowice. Szczepienia przeciwko COVID-19. Na zdjęciu: Grzegorz Kaleta - dyrektor Szpitala Powiatowego w Starachowicach

27.12.2020 Starachowice. Szczepienia przeciwko COVID-19. Na zdjęciu: Grzegorz Kaleta - dyrektor Szpitala Powiatowego w Starachowicach
Fot. Anna Głąb / Radio Kielce

Szczepienia przeciw COVID-19 rozpoczęły się dziś także w szpitalu w Starachowicach. Jako pierwszy na fotelu do szczepień usiadł dyrektor placówki Grzegorz Kaleta. Po wyjściu z gabinetu zabiegowego mówił, że czuje się dobrze, a szczepienie było zupełnie bezbolesne.

- Nawet nie było czuć iniekcji, po szczepieniu musiałem poczekać około pół godziny w przychodni. To standardowa procedura - wyjaśnił.

Chwilę później szczepionkę przyjęła kierownik laboratorium szpitalnego Magdalena Fiega.

- Od kiedy okazało się, że SARS-CoV-2 to nie jest wirus sezonowy, czekaliśmy na szczepionkę, bo to jedyna szansa na powrót do normalności. Przyjęłam dawkę bez żadnych wątpliwości i wszystkich bliskich namawiam do tego samego - mówiła.

27.12.2020 Starachowice. Szczepienia przeciwko COVID-19Fot. Anna Głąb / Radio Kielce

Dziś do szpitala w Starachowicach dotarło 15 ampułek, czyli 75 dawek szczepionki. Kolejne 75 jednostek dotrze do szpitala w poniedziałek.

Na liście do szczepienia jest około 400 pracowników szpitala, ale wciąż dopisują się kolejne osoby.

Reklama