Na Czarnowie znów leczą niepłodność

Data publikacji: 21.09.2020 15:18
Autor: Iwona Murawska / Kategoria: Zdrowie
Zdjęcie ilustracyjne

Zdjęcie ilustracyjne
Kielce. 26.02.2018 / Fot. Iwona Murawska / Radio Kielce

Ośrodek Diagnostyki i Leczenia Niepłodności w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach, po kilku miesiącach przerwy spowodowanej pandemią koronawirusa, wznowił przyjęcia pacjentów.

Anna Mazur-Kałuża, rzecznik szpitala na Czarnowie informuje, że w pierwszej kolejności na wizytę zaproszone zostaną te pary, które przerwały diagnostykę z powodu pandemii.

- Do diagnostyki w ośrodku kwalifikują się pary, którym nie udaje się uzyskać potomstwa po okresie co najmniej rocznego regularnego współżycia. Do diagnostyki w naszym ośrodku kwalifikują się także kobiety powyżej 35 roku życia, u których występuje problem niepłodności - mówi Anna Mazur-Kałuża.

Jak przypomina, Ośrodek Diagnostyki i Leczenia Niepłodności w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach działa od lutego 2018 roku.

- W tym czasie dzięki diagnostyce prowadzonej w ośrodku w ciążę zaszło ponad 120 pacjentek. W ramach programu realizowanego w placówce leczone są zarówno małżeństwa, jak i osoby pozostające w związkach partnerskich, które borykają się z problemem niepłodności - dodała Anna Mazur-Kałuża.

Niepłodność uznana została za chorobę społeczną. Obecnie dotyczy już około 20 procent populacji.

Reklama