Na emeryturze też można się kształcić

Data publikacji: 12.10.2021 13:53
Autor: Iwona Murawska / Kategoria: Wiadomości z regionu
12.10.2021. Kielce. Inauguracja na Kieleckim Uniwersytecie III Wieku „Ponad Czasem”

12.10.2021. Kielce. Inauguracja na Kieleckim Uniwersytecie III Wieku „Ponad Czasem”
Fot. Jakub Snoch / Radio Kielce

„Gaudeamus Igitur” już po raz siódmy zabrzmiało na Kieleckim Uniwersytecie III Wieku „Ponad Czasem”. Nowy rok akademicki zainaugurowało prawie 300 słuchaczy.

12.10.2021. Kielce. Inauguracja na Kieleckim Uniwersytecie III Wieku „Ponad Czasem”Fot. Jakub Snoch / Radio Kielce

Janina Łucak, prezes uczelni informuje, że w tym roku będą mogli wziąć udział w 28 wykładach i zajęciach, m.in. z historii sztuki, historii Kielc, znajomości obsługi komputera, a także w warsztatach z fotografii, malarstwa, tańca, literatury oraz języka angielskiego.

Jak dodaje Janina Łucak, będą też nowe propozycje dla seniorów. - W tym roku po raz pierwszy proponujemy spotkania z muzyką. Chcielibyśmy rozśpiewać cały nasz uniwersytet, a moim marzeniem jest stworzenie dużego chóru. Naszym studentom proponujemy także gry planszowe oraz wykłady prowadzone przez notariuszy, z prawa codziennego, czyli coś, co się przyda każdemu seniorowi - dodała Janina Łucak.

Po raz siódmy, nowy rok akademicki zainaugurowała m.in. Walentyna Bielecka. Jak przyznała, uniwersytet to doskonały sposób spędzenia wolnego czasu w sposób interesujący i aktywny.

- Gdy jest się na emeryturze, człowiek nadal chce żyć pełnią życia. Siedząc samotnie w domu, na pewno tego nie spełni. Zajęcia na uniwersytecie pozwalają mi się rozwijać i miło spędzać czas. Poza tym, poznałam tu wiele osób, z którymi spotykam się nie tylko na zajęciach, ale również prywatnie. Dzięki temu moje życie nic nie straciło na emeryturze w porównaniu z tym, jakie Osoby, które chciałyby jeszcze dołączyć do grona studentów Kieleckiego Uniwersytetu III Wieku „Ponad Czasem” będą to mogły zrobić w najbliższy czwartek. Zapisy odbywać się będą w biurze uczelni

W województwie świętokrzyskim działa około 20 uniwersytetów trzeciego wieku. Są m.in. w Jędrzejowie, Ostrowcu Św., Opatowie, Pińczowie, Sandomierzu, Skarżysku-Kamiennej, Starachowicach, Staszowie, Stąporkowie i w Miedzianej Górze. 

12.10.2021. Kielce. Inauguracja na Kieleckim Uniwersytecie III Wieku „Ponad Czasem”Fot. Jakub Snoch / Radio Kielce

Reklama