Na kogo zagłosują wyborcy PSL? Czesław Siekierski odpowiada

Data publikacji: 02.07.2020 09:19
Autor: Marek Orkisz , Radosław Podsiadły / Kategoria: Wiadomości z regionu
Na zdjęciu: Czesław Siekierski - poseł PSL

Na zdjęciu: Czesław Siekierski - poseł PSL
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

- PSL jest partą o poglądach konserwatywnych - deklaruje świętokrzyski poseł PSL Czesław Siekierski pytany na kogo wyborcy Władysława Kosiniaka-Kamysza zagłosują w drugiej turze wyborów.

- My jako PSL w warstwie światopoglądowej jesteśmy bardziej konserwatywni, niż Koalicja Obywatelska, niż Trzaskowski. Wiemy jakie jest jego podejście do wielu obszarów spraw, tych związanych chociażby z LGBT. My oczywiście opowiadamy się tu za rozwiązaniami tradycyjnymi - stwierdził polityk PSL.

Jak zauważył gość Radia Kielce, wynik uzyskany przez Władysława Kosiniaka-Kamysza nie zachwyca i jest poniżej oczekiwań. Mimo to polityk wykonał swoją misję. Podczas kampanii przedstawił program, w którym duży nacisk postawił na budowaniu wspólnoty, czy przedstawił programy dotyczące reformy służby zdrowia, czy gospodarki.

Polityk pytany na kogo zagłosują wyborcy PSL stwierdził, że są oni niezależni w swoich decyzjach i określony wybór można im tylko proponować. Nie wiadomo jednak czy Kosiniak-Kamysz oficjalnie przekaże komuś swoje poparcie.

Jak dodał, część wyborców docenia także rozwiązania socjalne, które trafiły na wieś, ale ważne co jeszcze kandydaci powiedzą w kampanii o sprawach dotyczących gospodarki, ochrony zdrowia, czy polityki międzynarodowej.

Reklama