Na Nidzie będzie nowa przystań kajakowa

Data publikacji: 30.06.2020 14:57
Autor: Marta Gajda / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
30.06.2020. Wiślica. Przystań kajakowa na Nidzie

30.06.2020. Wiślica. Przystań kajakowa na Nidzie
Fot. Marta Gajda / Radio Kielce

Już za parę dni miłośnicy sportów wodnych zyskają nową atrakcję w Wiślicy. Na Nidzie zostanie oddana do użytku przystań kajakowa, która umożliwi uczestnikom spływów kajakowych bezpieczne cumowanie.

Obecnie na terenie tzw. kąpieliska zamontowano drewniany pływający pomost o wymiarach 12 na 2,4 metra. To pierwszy krok do utworzenia na wiślickich błoniach dużego kompleksu turystycznego. Jacek Gocyk, przewodniczący Rady Miejskiej w Wiślicy, informuje, że w ramach inwestycji zakupiono nowy sprzęt, który będzie wypożyczany turystom i mieszkańcom.

- Gmina kupiła m.in. 20 kajaków dwuosobowych, kamizelki ratunkowe, wiosła i przyczepy do transportu kajaków - wymienia.

Obecnie trwają prace przy zagospodarowaniu 10 arów przy rzece. Będzie tam pole biwakowe i mała plaża. Wybudowany zostanie także chodnik, który poprowadzi od ulicy Tysiąclecia aż do samej Nidy.

- Jesteśmy na etapie finalizacji zakupu dwóch budynków po dawnym zakładzie energetycznym, które chcemy zaadaptować pod bazę noclegową - zaznacza radny.

Mieszkańcy są bardzo zadowoleni. Jak mówią, przestrzeń stanie się miejscem przeznaczonym do rekreacji. Będzie też dodatkową atrakcją turystyczną miejscowości.

W planach władz Wiślicy jest także budowa większego zalewu o powierzchni 100 ha. Władze chcą wybudować zbiornik retencyjno-rekreacyjny w miejscu starorzecza rzeki Nidy, nieopodal przystani i połączyć ją z zalewem. Koncepcja czeka na analizy w Ministerstwie Żeglugi Śródlądowej i Wodach Polskich w Krakowie.

Budowa przystani kajakowej to część większego projektu przygotowania szlaku wodnego na Nidzie. Kosztowała 150 tys. zł.

Reklama