Na osiedlu, gdzie stwierdzono koronawirusa przeprowadzono dezynfekcję

Data publikacji: 21.07.2020 17:54
Autor: Grażyna Szlęzak-Wójcik / Kategoria: Wiadomości z regionu
Na zdjęciu Andrzej Bolewski - prezes Spółdzielni Budownictwa Mieszkaniowego  „Sandomierz”

Na zdjęciu Andrzej Bolewski - prezes Spółdzielni Budownictwa Mieszkaniowego „Sandomierz”
Fot. Grażyna Szlęzak-Wójcik / Radio Kielce

Na osiedlu przy hucie szkła w prawobrzeżnej części Sandomierza przeprowadzono dezynfekcję wszystkich 48. klatek schodowych znajdujących się w blokach Spółdzielni Budownictwa Mieszkaniowego „Sandomierz”. Ma to związek ze stwierdzonym przypadkiem koronawirusa u proboszcza i wikariusza w parafii w Nadbrzeziu oraz kilkoma przypadkami dotyczącymi kwarantanny odbywanej w warunkach domowych.

Jak poinformował prezes Spółdzielni Andrzej Bolewski, oprócz powierzchni klatek odkażone zostały także poręcze, skrzynki pocztowe oraz domofony.

- W pojemnikach na płyn odkażający znajdujący się w klatach schodowych od końca marca, na bieżąco uzupełniane są jego zapasy. Odkażanie prowadzone będzie systematycznie aż do ustabilizowania się sytuacji - dodał prezes.

Prace wykonali pracownicy Spółdzielni Mieszkaniowej wraz z pracownikami Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej. Oprócz klatek odkażone zostały przystanki autobusowe i altany śmietnikowe.

Burmistrz Sandomierza Marcin Marzec apeluje do mieszkańców, aby nie wpadali w panikę i zachowali rozsądek.

- Tylko od nas zależy czy koronawirus będzie się rozprzestrzeniał. Zachowujmy bezpieczne odległości, nośmy maseczki w pomieszczeniach, unikajmy bliskich kontaktów z innymi ludźmi. Stosowanie się do zaleceń sanitarnych pozwoli nam normalnie żyć - stwierdził burmistrz.

Na osiedlu w prawobrzeżnej części Sandomierza mieszka około 3 tys. osób.

Reklama