Na rowerach do Maryi

Data publikacji: 19.08.2020 12:35
Autor: Karol Żak / Kategoria: Wiadomości z regionu
VII Rowerowa Pielgrzymka Diecezji Kieleckiej

VII Rowerowa Pielgrzymka Diecezji Kieleckiej
Wiślica. 21.08.2019 / Fot. Marta Gajda / Radio Kielce

W najbliższy piątek odbędzie się 8. Rowerowa Pielgrzymka Diecezji Kieleckiej na Jasną Górę. W tym roku, ze względu na pandemię koronawirusa, będzie ona miała jedynie charakter symboliczny.

Jak informuje ks. Tomasz Biskup, dyrektor pielgrzymki, w trasę wyruszy około 50 osób. Są to głównie ludzie, którzy w poprzednich latach odpowiadali za organizację przedsięwzięcia. To duża różnica, ponieważ w ubiegłych latach, w rowerowej wędrówce brało udział ponad 500 chętnych. Ponadto pielgrzymka została skrócona do jednego dnia, a dotychczas trwała cztery.

- Pierwszy etap mamy na rowerach. Podobnie jest z ostatnim, kiedy na rowerach wjedziemy do Częstochowy. Resztę trasy przemierzamy autokarem, zatrzymujemy się w kościołach na modlitwę i odpoczynek – zaznaczył.

Jak dodaje ks. Tomasz Biskup, uruchomiona została specjalna elektroniczna skrzynka intencji.

- Te intencje będą złożone na ołtarzu Matki Bożej Częstochowskiej. Pomodlimy się także w intencji osób, które nie mogły pielgrzymować i tych, którzy pielgrzymują w tym roku. Zapraszam do tego, by duchowo łączyć się i modlić z nami – podkreślił.

W tym roku pątnicy wyruszą pod hasłem „Wielka Tajemnica Wiary”. Wszyscy muszą zabrać ze sobą maseczki, które będą obowiązkowe przy wejściu do każdej świątyni na trasie.

Reklama