Na Święty Krzyż wyruszyła rowerowa pielgrzymka

Data publikacji: 12.09.2020 11:10
Autor: Iwona Murawska / Kategoria: Wiadomości z regionu
12.09.2020. Kielce. Pielgrzymka rowerowa na Święty Krzyż z biskupem

12.09.2020. Kielce. Pielgrzymka rowerowa na Święty Krzyż z biskupem
Kielce / Fot. Wiktor Taszłow / Radio Kielce

Kilkudziesięciu cyklistów bierze udział w ósmej Rowerowej Pielgrzymce na Święty Krzyż. Do przejechania mają ponad 30 km. Inicjatorem wydarzenia jest biskup Marian Florczyk, który jedzie na czele peletonu.

Jak powiedział, pielgrzymka ma podwójny charakter, nie tylko rekreacyjny, ale także duchowy. Jednocześnie przyznał, że ma obawy, czy uda mu się pokonać dystans.

- Ci, którzy będą jechać za mną będą mieć problem, ponieważ z pewnością będą chcieli jechać szybko, a ja nie dam rady. Jednak liczę na to, że będzie dobrze i w razie potrzeby każdy będzie pomagał każdemu. Jeżeli siły mi pozwolą, to do Kielc też wrócę na rowerze. Wtedy będzie łatwiej, bo połowa trasy będzie z górki - dodał z uśmiechem biskup Marian Florczyk.

W rowerowej pielgrzymce na Święty Krzyż po raz pierwszy udział biorą m.in. panie Wanda i Wiesława.

Jak powiedziała pani Wanda, kilka razy uczestniczyła w rowerowej pielgrzymce z biskupem do Kaczyna. W tym roku jedzie z intencją o zdrowie dla dzieci, wnuków i prawnuków. W podobnej intencji jedzie pani Wiesława, która chce się pomodlić o zdrowie dla swojej rodziny.

Do celu pątnicy dotrą około godziny 15.00. Tam wezmą udział w uroczystej Mszy Świętej na Świętym Krzyżu podczas rozpoczynającego się tygodniowego odpustu z okazji Uroczystości Podwyższenia Krzyża Świętego. Uczestnicy uczczą także setną rocznicę urodzin św. Jana Pawła II - Honorowego Przewodnika Świętokrzyskiego.

Reklama