Na tę inwestycję mieszkańcy czekali od dawna. Lubianka doczeka się remontu

Data publikacji: 27.12.2020 08:50
Autor: Anna Głąb / Kategoria: Wiadomości z regionu
20.07.2020. Zalew Lubianka

20.07.2020. Zalew Lubianka
Fot. Patryk Wójcik / Radio Kielce

Starachowicki zbiornik Lubianka doczeka się rewitalizacji. Miasto wybrało wykonawcę, zdobyło też pieniądze na inwestycję. Dzięki pozyskanym dotacjom gmina nie wyda na ten cel nawet złotówki.

Rewitalizacja Lubianki i jej otoczenia to jedna z najbardziej wyczekiwanych inwestycji w Starachowicach. Od trzech lat nie ma tu wody, a mieszkańcy miasta są pozbawieni ulubionego miejsca wypoczynku. Teraz, dzięki połączeniu dofinansowania unijnego z pieniędzmi z rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych, można rozpocząć prace.

Jak informuje prezydent Marek Materek, zakres prac obejmuje budowę wypożyczalni sprzętu wodnego, budynku sanitarnego i pomostów, w tym jednego dwupoziomowego. Przy zbiorniku, który zostanie pogłębiony, powstaną także rampy do wodowania sprzętu i kładki pieszo-rowerowe, dzięki którym całą Lubiankę będzie można okrążyć. Dodatkowo wybudowane będzie zaplecze wypoczynkowe, czyli altany, wieże ratownicze, sanitariaty i parking. Obok powstaną boiska do gry i plac zabaw oraz siłownia plenerowa. Do tego mała architektura, a całość będzie dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Tereny przylegające mają zostać wydzierżawione na budowę bazy noclegowej i gastronomicznej.

Całość będzie kosztowała 19 mln zł. Prace potrwają do wakacji 2022 roku.

Reklama