Na ulice Opatowa wyjechał pierwszy meleks

Data publikacji: 15.08.2020 09:32
Autor: Emilia Sitarska / Kategoria: Wiadomości z regionu
15.08.2020. Opatów. Meleks

15.08.2020. Opatów. Meleks
Fot. Powiatowe Centrum Kultury Turystyki i Rekreacji

Na ulicach Opatowa pojawił się pierwszy meleks. Szesnastoosobowy elektryczny pojazd, który ma obsługiwać turystów zakupiło Powiatowe Centrum Kultury Turystyki i Rekreacji za 54 tys. złotych.

Jak informuje Andrzej Żychowski, pracownik instytucji, w meleksie turyści będą jeździć z przewodnikiem. Na początku będzie to jedna trasa, wkrótce pojawi się wgrana wersja wycieczki.

- Ma jechać z Rynku. Objedzie go w kierunku kolegiaty, a potem do Zochcinka do mini zoo, następnie do klasztoru, stamtąd do Domu Muzealnego i ponownie wróci na Rynek - mówi Andrzej Żychowski.

Zakup meleksa ma służyć rozszerzeniu oferty turystycznej. Dzięki niemu, odwiedzający miasto zostaną przynajmniej godzinę dłużej.

- Dla nich to dodatkowa godzina zwiedzania, a nam chodzi o to, aby ten turysta pozostał jak najdłużej, najlepiej jakby był w Opatowie cały dzień lub w nim przenocował. Cały czas trzeba wzbogacać ofertę - mówi Andrzej Żychowski.

Cena przejazdu wynosi 20 złotych. Osoby do 12. roku życia zakupią bilety ulgowe w cenie 12 złotych. Dzieci do 6 lat przejadą bezpłatnie. Godziny wyjazdów zaplanowano na: 11.00, 13.00, 15.00 i 17.00.

Reklama